Грузія виставила на аукціон ліцензію на "Боржомі"

В Грузії буде оголошено аукціон на 25-річну генеральну ліцензію на видобуток і розлив мінеральної води "Боржомі".

Міністерство економічного розвитку Грузії найближчим часом планує оголосити відкритий аукціон на 25-річну генеральну ліцензію на право видобутку і розливу мінеральної води "Боржомі", повідомляє "Інтерфакс". За словами представника відомства, початкова ціна ліцензії становитиме 8 млн. доларів.

"Аукціон буде оголошений вже в найближчі дні, оскільки в кінці березня закінчується термін нині чинної ліцензії", - розповів представник міністерства.

На даний час всі етапи видобутку, розливу і дистрибуції мінеральної води "Боржомі" контролює компанія Georgian Glass &Mineral Waters (GG&MW), яка в 1997 році виграла відкритий тендер на отримання цих ексклюзивного права терміном на 10 років. У 2008 році GG&MW двічі продовжували генеральну ліцензію терміном на шість місяців, на початку 2009 року - тільки на три місяці.

У 2008 році загальний обсяг виробництва "Боржомі" становив 107 млн. умовних пляшок, що на 12% більше, ніж роком раніше. При цьому експортні продажі цієї мінеральної води, які здійснює компанія в 30 країн, скоротилися на 30%.

GG&MW була створена в 1995 році, належить інвестиційному фонду Salford і приватним інвесторам. Компанія володіє трьома заводами з розливу мінеральної води, а також правом на товарний знак Borjomi.

Нагадаємо, що в травні 2006 року була введена заборона на ввезення грузинських мінеральних вод "Боржомі" і "Набеглаві" до Росії. За словами глави Роспотребнадзора Геннадія Оніщенка, в результаті перевірок відмічені факти реалізації населенню мінеральної лікувально-столової води, не відповідної встановленим показникам якості і безпеки, а також з маркуванням, що не відповідає обов'язковим вимогам інформації для споживачів.

Пізніше неодноразово піднімалося питання про повернення "Боржомі" на російський ринок, але цього досі не сталося. Експерти зазначали, що заборона на грузинську мінералку і вино пов'язана з напруженими політичними відносинами між Москвою і Тбілісі.

Читайте також:

Росія готова миритися з Грузією

Грузія хоче знати, хто підпалив Боржомі

Саакашвілі: Абхазія і Південна Осетія повернуться мирно у склад Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: