Грузія заблокує вступ Росії в СОТ

Тбілісі вимагає від Москви дотримання норм СОТ перед тим, як вона зможе стати членом цієї організації.

Прем'єр-міністр Грузії Ніколоз Гілаурі заявив в інтерв'ю Associated Press, що Тбілісі не підтримає заявку Росії на членство у Світової організації торгівлі (СОТ).

За словами грузинського прем'єра, що знаходиться у Вашингтоні, де з 5 по 10 жовтня проходить щорічна підсумкова зустріч по Хартії грузино-американского стратегічної співпраці, Тбілісі вимагає від Росії дотримання норм СОТ перед тим, як вона зможе стати членом цієї організації.

"Ми за те, щоб Росія приєдналася до СОТ за правилами самої СОТ, згідно з якими на межі будь-яких двох держав повинні функціонувати контрольно-перепускні пункти, представляючі обидві країни", - заявив Гилаури.

У вівторок, 5 жовтня, влада Грузії також заявила, що не підтримуватимуть вступ Росії до СОТ. Двосторонні переговори Росії з Грузією з питання приєднання до СОТ були завершені в 2004 році, але потім Грузія відкликала свій підпис.

"Грузія не підтримає вступ Росії до СОТ, поки Росія не виконає умови грузинської сторони, серед яких тема митних пропускних пунктів і увесь спектр питань, які є в грузино-російських стосунках", - заявила прес-секретар президента Грузії Манана Манджгаладзе.

Грузія вимагає здійснення спільного з російськими структурами контролю на КПП на річці Псоу в Абхазії і у Рокського тунеля в Південній Осетії, а також допуску грузинської продукції на російський ринок.

Росія намагається стати членом СОТ з 1993 року. Будь-хто з держав-членів СОТ може заблокувати процес включення в її ряди нового кандидата.

Читайте також:

Росії залишилося зробити три кроки до СОТ

Київ і Брюссель почали "ключовий" етап переговорів про вільну торгівлю

Україна попросила в СОТ більше часу на адаптацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: