Хабарництво в БТІ вбиває та калічить українців

Хабарництво в БТІ вбиває та калічить українців

БТІ ще рік братиме хабарі з населення

В БТІ за тисячу доларів готові закрити очі на незаконне та небезпечне для життя оточуючих перепланування квартири.

Корумповані чиновники безкарно торгують дозволами на незаконні та небезпечні перепланування в квартирах багатіїв. Коли ж багатоповерхівки розвалюються наче картонні будинки, чиновники розводять руками і десятиліттями шукають винних.

В Україні вже не раз були випадки, коли закривання очей на знесення несучих стін призводило до людських жертв. Проте пояснити, яким чином був виданий дозвіл на роботи з перепланування ніхто з офіційних осіб не наважується.

Журналісти програми "Гроші" вирішили особисто з'ясувати, чи дійсно з держконтролерами можна домовитися про легалізацію найабсурднішого перепланування, що розвалить цілий будинок.

Перед входом у столичне БТІ орудує безліч посередників, які можуть вивести на потрібних людей.

Один телефонний дзвінок, і працівниця Бюро Наталія обіцяє за тисячу доларів організувати все так, що інженер, який робитиме технічну документацію на квартиру не помітить знесеної капітальної стіни. Тобто на папері вона буде значитись, в реальності ж ні.

Зустріч для передачі грошей пані Наталія призначає не в приміщенні БТІ, а в офісі неподалік. Але, побачивши журналістів з камерою, відразу починає "морозитись" і вдавати, щі ніяких домовленостей не було.

За словами людей, які стикалися з будівельними держструктурами, такими хабарниками битком набиті всі контори. Для них люди – це дійні корови. Якщо ж хтось відмовляється платити потрібну суму повз касу, то змушений буде роками бігати за дозволами.

Більше того, якщо ж дозвіл на певні роботи таки буде наданий, у ньому чітко прописано, що чиновники не несуть ніякої відповідальності за виконане будівництво чи перепланування. Виходить, гроші беруть, але ні за що не відповідають.

Нагадаємо, за вказівкою президента Віктора Януковича, з 2012 року у рамках боротьби з корупцією БТІ мали припинити своє існування, а функції даного органу перейти до Державної реєстраційної служби.

Пізніше гарант продовжив життя БТІ на рік, щоб усі відповідні органи змогли підготувати матеріальну та законодавчу базу для передачі повноважень Укрдержреєстру.

Повʼязані теми:

Наступна публікація