Харківський мільйонер Ярославський готовий купити "дочку" російського банку в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бізнесмен збирається придбати український "Промінвестбанк", який є структурою російського "Зовнішекономбанку".

Український бізнесмен, власник і президент компанії DCH Олександр Ярославський планує найближчим часом придбати українську "дочку" російського "Зовнішекономбанку" — "Промінвестбанк".

Про це повідомляють на сайті DCH в п'ятницю, 19 травня.

"Найближчим часом група DCH планує подати заявку в Національний банк України, щоб почати необхідні для придбання Промінвестбанку погоджувальні процедури. Голова ЗЕБ Сергій Горьков на своєму брифінгу сказав, що "зараз відповідь за НБУ, будемо його чекати", — йдеться в повідомленні.

Зазначають, що напередодні, 18 травня, наглядова рада "Зовнішекономбанку" (ЗЕБ, РФ) розглянула пропозицію групи DCH про придбання "Промінвестбанку" (ПІБ), дочірньої структури ЗЕБ в Україні.

Також заявили, що Ярославський повідомив журналістам, що давно цікавиться покупкою банківських активів: "Вів переговори з Ощадбанком про покупку його української "дочки", підписав угоду про наміри, провів due diligence. Однак продавець в результаті відмовився від угоди".

Тому, як пояснили у прес-службі DCH, Ярославський почав розглядати інші можливості і зупинився на ПІБі.

Додають, що і раніше, а саме 2016 року Ярославський вже заявляв про свою зацікавленість в інвестуванні в український банківський сектор і про те, що вивчає змогу придбання однієї з трьох "дочок" російських банків в Україні.

Водночас російське видання "Коммерсант" раніше цього ж дня повідомило, що Ярославський увійшов до переліку претендентів на придбання ПІБ, зробивши ЗЕБу відповідну пропозицію в кінці минулого тижня, а 18 травня про кандидатів на придбання ПІБу була проінформована наглядова рада ЗЕБу, засідання якого провів прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

"Коммерсант" нагадало, що одна група потенційних інвесторів вже відома — до неї входять девелопер, засновник MosCityGroup Павло Фукс (в Росії позов про його банкрутство має намір подати банк "Відкриття", — ред.) і депутат Верховної Ради Максим Микитась.

Відео Інтимні зони: Ярославський розповів про відносини з впливовими росіянами та чому продав "Металіст"

Як відомо, ПІБ заснований 1992 року. У ЗЕБу — 99,7% його акцій. Згідно з даними НБУ, за перший квартал 2017 року його активи скоротилися на 22,9% — до 25,61 млрд грн, в результат чого він опустився з 11-го на 13-е місце на ринку за цим показником серед 90 банків.

Між тим, група DCH за 20 років роботи в Україні розвивала різні інвестиційні проекти, серед яких УкрСиббанк, проданий міжнародній групі BNP Paribas, Черкаський "Азот", "Київстар", підготовка інфраструктури Харкова до Євро-2012.

Нинішні пріоритетні напрямки діяльності бізнес-групи — фінанси, виробництво будматеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес. Структура активів DCH представлена, зокрема, Міжнародним аеропортом "Харків", готелем Khаrkiv Palace 5*, мережею ТРЦ "Караван".

Нагадаємо, останнім великим придбанням бізнесмена Ярославського був Харківський тракторний завод, який після 10-місячного простою почав роботу на початку 2017 року.

Наразі група також перебуває в процесі придбання страхової компанії "ІНГО Україна" (Київ): завершуються формальні процедури щодо закриття угоди з купівлі 25%-го пакета акцій, а далі DCH має намір наростити свою частку до 100%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції