Херсонський машзавод масово звільняє робітників

Листи з повідомленнями про скорочення отримали більше 20% працівників заводу. Профспілка погрожує акціями протесту.

Керівництво Херсонського машзавода розпочало масово скорочувати робітників підприємства.

Як повідомив лідер незалежної профспілки ХМЗ "Петровець" Леонід Немченок, працівники підприємства почали одержувати поштою повідомлення про скорочення. Зокрема, в документі, який вручається працівникам ХМЗ листоношами під розпис, говориться, що скорочення відбувається у зв’язку з відсутністю роботи і відповідно до ст. 49/2 КЗпП України. Також у документі зазначається, що відповідно до ст. 44 КЗпП України працівникам, які звільняються, буде виплачено вихідну допомогу у розмірі місячної зарплати.

З погляду профкому такі дії суперечать колективному договору між дирекцією і трудовим колективом, який передбачає разові скорочення не більше 4% від загальної кількості тих, хто працює на підприємстві. Водночас, за інформацією Немченка, таких повідомлень вже розіслано до 200 екземплярів, що вже більш як 20% від кількості працівників заводу. Також профком заводу вважає, що такі дії інвестора ХМЗ, після всіх дій обласної ради, обласної держадміністрації та уряду, які пішли на зустріч власникові, демонструють небажання господаря ХМЗ виконувати свої обіцянки.

Профспілка має намір організувати акції протесту, зокрема, 20 березня, коли обласна рада на позачерговій сесії знову розглядатиме ситуацію на ХМЗ, і закликала працівників заводу не одержувати лист від адміністрації ХМЗ.

Нагадаємо, з початку лютого працівники Херсонського машзаводу проводили акції протесту, вимагаючи виплати 5,5 млн. гривень боргів із зарплати. 3 лютого вони захоплювали адміністративну будівлю заводу, а 2 березня – одне з приміщень Херсонської облдержадміністрації.

ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" було створено на базі виробничих потужностей ВАТ "Херсонські комбайни" в 2006 році. Підприємство спеціалізується на виробництві складної сільськогосподарської техніки. ХМЗ входить до структури ТОВ "НВП "БілоцерковМАЗ" (Біла Церква). Підприємство є єдиним в Україні виробником зернозбиральних комбайнів "Славутич".

Читайте також:

Працівникам Херсонського заводу почали виплачувати заборговану зарплату

Фонд держмайна готовий повернути ХМЗ державі через суд

За невиплату зарплати у Херсоні порушили кримінальну справу

Працівники Херсонського машинобудівного заводу захопили підприємство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: