Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хліб здорожчає, бо одні області залило дощами, а інші потерпають від посухи вже два місяці

Метеорологи констатують, що аномалії стають нормою.

Хліб до кінця року може здорожчати, так прогнозують фермери. Причина, кажуть, у погодних аномаліях. Мовляв, поки одні регіони потерпали від злив, інші - страждали від небувалої посухи. Ані краплі дощу за серпень не бачили на Харківщині. Схожа ситуація і в Сумській області. Там земля нині більше схожа на каміння.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

У Миколаївці на Сумщині дощу не бачили майже два місяці. Фермери в розпачі – кукурудза геть суха.

"Спека аномальна і для наших північних областей – це таке…. Я не пам’ятаю".

Торік у цей час уже сіяли озимі. Нині – тільки-но розпочали орати поля.

"Ми готуємо площу, але ми не сіємо. Зерно не проросте і воно залишиться на корм мишам", - каже заступник керівника агрофірми "Вікторія" Роман Бабенко.

"Настільки суха земля, що трактор ледь на диби не стає, дьоргається. Обрізає оці болти при великому навантаженні", - показує тракторист агрофірми "Вікторія" Олег Нінаков.

ВідеоХліб може здорожчати до кінця року через погодні аномалії в Україні

Хліб до кінця року може здорожчати - так прогнозують фермери. Причина, кажуть, у погодних аномаліях. Поки одні регіони потерпали від злив, інші - від небувалої посухи. Ані краплі дощу за серпень не бачили на Харківщині. Схожа ситуація і в Сумській області. Там земля більше схожа на каміння.

Хліб може здорожчати до кінця року через погодні аномалії в Україні

Щоби не пошкодити техніки – обробляють землю вдвічі повільніше. Та сподіваються, що дощ усе ж таки піде.

Мріють про нього і на Харківщині - там, кажуть, такої посухи не було вже 170 років. Ні краплини дощу за весь серпень. Потріскана земля, пил та втрачений урожай. Паростки сої мали стояти зеленими ще принаймні місяць - але спека рослини просто вбиває. Спеки не витримав навіть соняшник - вижив лише завдяки дощу, який був іще в липні.

Оскільки землю не може проорати навіть двотонний плуг, аграрії вдаються до хитрощів.

"Ми зваркою доварили сюди долото і плуг за рахунок цієї конфігурації намагається загрузитися".

До посухи українцям треба звикати, кажуть метеорологи. Адже аномалії стають нормою.

"У зв'язку з глобальною зміною клімату і її проявом в Україні, у регіонах відбувається поширення посушливих явищ у цій зоні, яка відноситься до зони нестійкого зволоження", - пояснює керівник відділу агрометрології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Потрібно піднімати на інший рівень селекцію. Потрібні сорти озимої пшениці, які будуть посухостійкими", - говорить завідувач кафедри агротехнологій і екології НТУ сільського господарства імені Петра Василенка (Харків) Володимир Пузік.

Проте в Асоціації фермерів кажуть, заважала не лише спека, а й дощі, від яких потерпали інші області. Через погодні аномалії зібрали менше пшениці, і ціни на неї підскочили на третину. Тож, прогнозують, і хліб може здорожчати.

Мар'я Уманська, Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції