"Холодний душ": у МВФ повідомили, яким країнам загрожують серйозні наслідки через підвищення ставок у США

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Холодний душ": у МВФ повідомили, яким країнам загрожують серйозні наслідки через підвищення ставок у США

Фото: Associated Press

МВФ найбільше турбують країни з низьким доходом.

Очільниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що підвищення ставок у США може мати серйозні наслідки для країн із вищим рівнем боргу, номінованого в доларах.

Про це повідомляє CNBC.

За її словами, підвищення процентних ставок Федеральним резервом США може "стати холодним душем" для і так слабкого економічного відновлення в деяких країнах. Тому, як уточнила Георгієва, "надзвичайно важливо", щоб ФРС чітко повідомляла про свої політичні плани, аби запобігти несподіванкам, оскільки вищі процентні ставки в Штатах можуть зробити обслуговування боргу в доларах дорожчим для країн.

Георгієва сказала, що повідомлення МВФ для країн з високим рівнем боргу в доларах є таким: "Дій зараз. Якщо ви можете продовжити термін погашення, будь ласка, зробіть це. Якщо у вас є невідповідності валюти, зараз саме час їх усунути".

Вона додала, що її найбільше турбують країни з низьким доходом і високим рівнем цього боргу, наголосивши, що дві третини зараз перебувають у "борговій кризі".

За її словами, у МВФ очікують, що відновлення світової економіки продовжиться, воно ”дещо втрачає імпульс”.

"2022 рік – це як переміщення смугою перешкод", – сказала Георгієва, враховуючи такі ризики, як зростання інфляції, пандемія та високий рівень боргу. 

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

МВФ надав Україні черговий транш у майже 700 мільйонів доларів

МВФ надав Україні черговий транш у майже 700 мільйонів доларів
Наступна публікація