Хорватія відмовилася від поставок російського газу

Країни Євросоюзу вирішили відмовитися від російського газу, помінявши його на альтернативні поставки.

Країни Євросоюзу почали застосовувати радикальні заходи із заміни російського газу альтернативними поставками. Першою відмовилася від контракту з "Газпромом" хорватська INA.

З 1 січня 2011 року єдиним імпортером газу до Хорватії стане італійська ENI. В умовах конкуренції, що загострилася на газовому ринку, цей приклад можуть наслідувати й інші країни ЄС.

Напередодні хорватська INA Group повідомила, що її дочірня Prirodni plin підписала контракт на закупівлю газу з ENI. "За підсумками тендеру, метою якого було обрати високонадійного постачальника з найсприятливішими умовами за ціною, було вибрано пропозицію ENI - вона поставить з 1 січня 2011 року впродовж трьох років по 750 млн кубометрів щорічно", - заявив президент правління INA Жолтан Алдот.

У прес-службі компанії підтвердили, що довгостроковий контракт з "Газпромом" закінчується 31 грудня, а з 1 січня єдиним постачальником буде ENI. У результаті, як вважають в INA, компанія домоглася "більшої гнучкості в кількості і цінових параметрах газу", зберігши можливість імпорту за двома маршрутами - із Словенії і зі з'єднаного Угорсько-Хорватського газопроводу, запуск якого заплановано на найближчий час. Хорватія споживає близько 3 млрд кубометрів газу на рік і забезпечує більш ніж 60% попиту за рахунок власного видобутку.

У "Газпром-експорті" підтвердили, що контракт з Prirodni plin, що передбачає поставку до Хорватії до 1,2 млрд кубометрів газу, закінчується наприкінці 2010 року.

Валерій Нестеров з "Трійки-Діалог" зазначає, що нещодавно Італія ввела в дію плавучий термінал ЗПГ в районі Неаполя і тепер нарощує свій портфель контрактів. Аналітик сумнівається, що Хорватія повернеться до закупівель російського газу, оскільки в країні планується побудувати термінал СПГ.

Читайте також:

Мєдвєдєв про газ для України: жодних гарантій, будуть гроші – буде газ

Лукашенко набридло "корячитися" перед Росією - він візьме газ у інших

"Газпром" готовий знизити ціни на газ для Європи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: