Христенка влаштує будь-який український уряд

Російський міністр хоче ефективно працювати з будь-яким урядом України та вважає, що газ - це проблема окремих компаній.

Віктор Христенко
Lenta.ru
Віктор Христенко.
Міністр промисловості й енергетики Росії Віктор Христенко готовий будувати ефективний діалог з будь-яким українським урядом. 

Як повідомляє власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це міністр заявив сьогодні, 16 вересня, на прес-конференції після зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Андрісом Піюалгсом.
 
"Ви знаєте, я 10 років член уряду Російської Федерації і за цей час з багатьма українськими колегами, які перебувають у різних партіях і в різних коаліціях, знайомий по роботі, тому ми завжди зможемо будувати ефективний діалог, за наявності, звісно, інтересу і бажання наших партнерів", - сказав Христенко.
 
Російський міністр також висловив сподівання на те, що в Україні, в результаті дострокових виборів, з'явиться відповідальна легітимна влада. 

"Все, що стосується формування коаліції і далі урядових структур – ця, безперечно, внутрішня справа України і я до цього, попри своє українське прізвище, можу ставитись як громадянин сусідньої країни з повагою і з надією, що цей процес призведе до появи відповідальної легітимної влади тощо", - сказав російський міністр.

Він також прокоментував актуальні питання, пов'язані з газовими відносинами України та Росії. Зокрема, Христенко вважає, що зрив зобов`язань Росії щодо постачання газу до Європейського Союзу, може статися тільки з вини транзитних країн. 

"На мій погляд, ніяких перешкод у виконанні своїх зобов'язань у Росії перед своїми європейськими партнерами немає. Ну, за винятком деяких ризиків, які періодично можуть виникати і слабо контролюються Росією і ЄС в транзитних країнах", - сказав він. 

Разом з тим російський урядовець висловив надію, що "досвід минулих років" посприяє тому, що ці ризики не реалізуються.

Питання поставок газу до України Христенко вважає внутрішнім питанням комерційних компаній. 

"Безперечно, це внутрішня справа самих компаній визначати, наскільки ефективно застосовувати ті або інші інструменти. І багато з цих інструментів, які застосовувались і застосовуються, зокрема, були використані для мінімізації цінових наслідків лібералізації умов поставок газу на ринок України", - сказав російський міністр.
 
Він також висловив думку, що в разі переходу України і Росії в питаннях поставки газу на "європейську модель ціноутворення", питання про посередників відпаде сам собою.

Христенко не уточнив, що має на увазі під поняттям "європейська модель ціноутворення".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: