Хто більше втратив у "торговельній війні" Росії з Україною - інфографіка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хто більше втратив у "торговельній війні" Росії з Україною - інфографіка

"Торговельна війна" Росії проти України триває вже вісім років / ТСН.ua

Експерти прогнозують, що Україна й надалі шукатиме нові неросійські ринки збуту.  

Між Україною та Росією триває не лише збройна війна на Донбасі, а й "торговельна війна", що почалася набагато раніше – ще вісім років тому. Проте за останній рік обсяги товарообігу впали як ніколи.

За даними держстатистики, за 2014 рік Україна в грошовому вираженні експортувала в РФ на третину менше товарів, а імпортувала майже вдвічі менше, ніж у 2013-му. Це, відповідно, на 4,26 млрд доларів і 9,120 млн доларів менше, ніж було рік тому. Про це пише "Сегодня".

Найбільше товарообіг впав через двократне зниження закупівель України енергоносіїв (природний газ) та відмови російських підприємств від нашого прокату, металовиробів, електродвигунів та іншої продукції машинобудування (залізничні локомотиви, вагони, літакові і вертолітні двигуни).

За прогнозами економістів, цього року ця тенденція посилиться через політичну напруженість, тому українські компанії шукають інші ринки для збуту своєї продукції. Так, Україна вже збільшила експорт в Іспанію, Італію, Англію та інші країни ЄС: туди ми продаємо зерно, метал і куряче м'ясо.

Сегодня

Днями Росія завдала нам два нових торгових удари: вона відмовилася від імпорту нашої кам'яної солі (1,25 млн тонн на рік, 24% ринку РФ, понад 50 млн доларів) і перестала замовляти українські ракетоносії "Зеніт" на знаменитому "Південмаші" в Дніпропетровську (втрати заводу – до 1,5 млрд доларів на рік). За інформацією керівництва заводу, замовлення РФ становили 80% від усіх обсягів, тому зараз завод закритий до 15 лютого.

Нагадаємо, "торговельна війна" з Росією змусила українських виробників проводити забій птиці під молитви.

Наступна публікація