Хто найбагатший міністр в Україні і чим посадовці дивують у своїх деклараціях

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ТСН.ua зібрав інформацію про статки усіх міністрів уряду Гройсмана.

Рейтинг найбагатших за загальним доходом 2016 року членів уряду очолили прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр юстиції Павло Петренко, віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко та міністр енергетики Ігор Насалик. Усі четверо є мільйонерами.

Гройсман відзначився рекордним доходом 15 893 393 гривень, при цьому прибутки прем'єра порівняно з минулим роком виросли на 14 406 083 грн.

Цього року Павло Петренко задекларував 2 806 633 грн, що на 1 001 132 грн менше, ніж 2015 року. Геннадій Зубко – 1 355 432 грн, Ігор Насалик – 1 218 050 грн. Вони заробили більше на 444 343 грн та 807 436 грн гривень відповідно.

Повний рейтинг найбагатших та найбідніших українських міністрів дивіться за цим посиланням.

Інфографіка: дохід міністрів за 2016 (виправлена, остаточна)
ТСН.ua

Електронні декларації можуть показати, наскільки українські можновладці довіряють або не довіряють національній валюті гривні. Так, найбільше гривні у готівці довіряє любитель годинників Richard Mille та Franc vila Cobrа Ігор Насалик. На руках він тримає 1,4 млн грн. Лідером він був і 2015 року, коли задекларував 4,7 млн грн на руках. При цьому Насалик взагалі не тримає гривню в банках, однак, валюту має як на руках, так і на рахунках.

Також у першій п'ятірці — віце-прем'єр Володимир Кістіон, міністр аграрної політики Тарас Кутовий, віце-прем'єр Павло Розенко та перший віце-перм'єр і міністр економрозвитку Степан Кубів.

Менше за них гривню тримають міністр соцполітики Андрій Рева — 368 тис. грн, міністр оборони Степан Полторак, прем'єр-міністр Володимир Гройсман — 308 тис. грн, міністр юстиції Павло Петренко — 100 тис. грн, міністр Кабміну Олександр Саєнко — 26 тис. грн та глава МВС Арсен Аваков – усього 15 тис. грн.

Дивіться повні рейтинги міністрів Кабміну за обсягом коштів на руках та на рахунках в банку за цим посиланням.

Інфографіка: наскільки міністри довіряють гривні (готівка)
ТСН.ua

Що цікавого ми знайшли в електронних деклараціях міністрів. Незважаючи на те, що Гройсман суттєво поліпшив своє матеріальне становище, він не поспішив придбати нове авто, але в нього з'явилися дві нові земельні ділянки на Вінничині. Що ж до незвичних видатків, то в е-декларації Гройсмана вказаний авіапереліт "Київ—Нью-Йорк—Київ" вартістю в 232 253 грн.

Е-декларація глави МВС Арсена Авакова ще від минулого року запам'яталася численними колекціями картин, вин, шахів, платівок, монет і марок, а також списком шуб, записаних на дружину Авакова Інну, ювелірними прикрасами та навіть чорним діамантом 4.85 BLK DEA.

Цьогоріч Аваков здивував двома компаніями на Кіпрі (глава МВС також є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ Ulisse Management Limited та ТОВ Fontana Management Limited), чималими заощадженням в банках у гривні та триманням готівки у нових (для декларацій міністрів) валютах — канадському доларі та японському єні.

Окрему увагу в е-декларації очільника МВС до себе привертає недостатньо зрозумілий об'єкт авторського права від 2015 року. В його описі зазначено таке: "Сценарій у вигляді РЮКЗАКІВ, з газетними вирізками: Печальна історія про депутата каплюнаізпартіїпростихблюдей, який разом з бльовочкіним та столяровою, за російські гроші заробляє брехнею (вартість 2 млрд. рублів або 1 грн)". Також у декларації вказано, що вартість цього активу на момент виникнення — 1 грн.

Серед найцікавіших декларацій за 2016 рік можна відзначити е-документ виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Справа в тому, що торік їй вдалося увійти до 20-ки міністрів з найбільшим рівнем доходу — 174 229 грн. Але в рейтингу 2016 року Супрун посунулася, опинившись в трійці "аутсайдерів", причому її дохід зріс до 303 898 грн.

Між іншим, очільниця МОЗ цьогоріч лідер із тримання на рахунках доларів — 4 341 383 дол. (включно зі спільними з чоловіком коштами). Також на рахунках Супрун зберігає 168 767 грн. Що ж до готівки, то її очільниця МОЗ взагалі не тримає — ані в гривні, ані у валюті.

Також цікаво, що Супрун єдина, хто з міністрів має за кордоном пенсійний рахунок — у компанії UBS Financial Services — понад 470 тис. доларів. Також глава МОЗ застрахувала своє життя в компанії за кордоном — William Penn Life Insurance.

Більше про цікавинки в електронних деклараціях можновладців читайте за цим посиланням.

ВідеоПосадовці знову можуть подати електронну декларацію

Залиште свій коментар

Вибір редакції