Хто найбагатший міністр в Україні і чим посадовці дивують у своїх деклараціях

ТСН.ua зібрав інформацію про статки усіх міністрів уряду Гройсмана.

Рейтинг найбагатших за загальним доходом 2016 року членів уряду очолили прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр юстиції Павло Петренко, віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко та міністр енергетики Ігор Насалик. Усі четверо є мільйонерами.

Гройсман відзначився рекордним доходом 15 893 393 гривень, при цьому прибутки прем'єра порівняно з минулим роком виросли на 14 406 083 грн.

Цього року Павло Петренко задекларував 2 806 633 грн, що на 1 001 132 грн менше, ніж 2015 року. Геннадій Зубко – 1 355 432 грн, Ігор Насалик – 1 218 050 грн. Вони заробили більше на 444 343 грн та 807 436 грн гривень відповідно.

Повний рейтинг найбагатших та найбідніших українських міністрів дивіться за цим посиланням.

Інфографіка: дохід міністрів за 2016 (виправлена, остаточна)
ТСН.ua

Електронні декларації можуть показати, наскільки українські можновладці довіряють або не довіряють національній валюті гривні. Так, найбільше гривні у готівці довіряє любитель годинників Richard Mille та Franc vila Cobrа Ігор Насалик. На руках він тримає 1,4 млн грн. Лідером він був і 2015 року, коли задекларував 4,7 млн грн на руках. При цьому Насалик взагалі не тримає гривню в банках, однак, валюту має як на руках, так і на рахунках.

Також у першій п'ятірці — віце-прем'єр Володимир Кістіон, міністр аграрної політики Тарас Кутовий, віце-прем'єр Павло Розенко та перший віце-перм'єр і міністр економрозвитку Степан Кубів.

Менше за них гривню тримають міністр соцполітики Андрій Рева — 368 тис. грн, міністр оборони Степан Полторак, прем'єр-міністр Володимир Гройсман — 308 тис. грн, міністр юстиції Павло Петренко — 100 тис. грн, міністр Кабміну Олександр Саєнко — 26 тис. грн та глава МВС Арсен Аваков – усього 15 тис. грн.

Дивіться повні рейтинги міністрів Кабміну за обсягом коштів на руках та на рахунках в банку за цим посиланням.

Інфографіка: наскільки міністри довіряють гривні (готівка)
ТСН.ua

Що цікавого ми знайшли в електронних деклараціях міністрів. Незважаючи на те, що Гройсман суттєво поліпшив своє матеріальне становище, він не поспішив придбати нове авто, але в нього з'явилися дві нові земельні ділянки на Вінничині. Що ж до незвичних видатків, то в е-декларації Гройсмана вказаний авіапереліт "Київ—Нью-Йорк—Київ" вартістю в 232 253 грн.

Е-декларація глави МВС Арсена Авакова ще від минулого року запам'яталася численними колекціями картин, вин, шахів, платівок, монет і марок, а також списком шуб, записаних на дружину Авакова Інну, ювелірними прикрасами та навіть чорним діамантом 4.85 BLK DEA.

Цьогоріч Аваков здивував двома компаніями на Кіпрі (глава МВС також є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ Ulisse Management Limited та ТОВ Fontana Management Limited), чималими заощадженням в банках у гривні та триманням готівки у нових (для декларацій міністрів) валютах — канадському доларі та японському єні.

Окрему увагу в е-декларації очільника МВС до себе привертає недостатньо зрозумілий об'єкт авторського права від 2015 року. В його описі зазначено таке: "Сценарій у вигляді РЮКЗАКІВ, з газетними вирізками: Печальна історія про депутата каплюнаізпартіїпростихблюдей, який разом з бльовочкіним та столяровою, за російські гроші заробляє брехнею (вартість 2 млрд. рублів або 1 грн)". Також у декларації вказано, що вартість цього активу на момент виникнення — 1 грн.

Серед найцікавіших декларацій за 2016 рік можна відзначити е-документ виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Справа в тому, що торік їй вдалося увійти до 20-ки міністрів з найбільшим рівнем доходу — 174 229 грн. Але в рейтингу 2016 року Супрун посунулася, опинившись в трійці "аутсайдерів", причому її дохід зріс до 303 898 грн.

Між іншим, очільниця МОЗ цьогоріч лідер із тримання на рахунках доларів — 4 341 383 дол. (включно зі спільними з чоловіком коштами). Також на рахунках Супрун зберігає 168 767 грн. Що ж до готівки, то її очільниця МОЗ взагалі не тримає — ані в гривні, ані у валюті.

Також цікаво, що Супрун єдина, хто з міністрів має за кордоном пенсійний рахунок — у компанії UBS Financial Services — понад 470 тис. доларів. Також глава МОЗ застрахувала своє життя в компанії за кордоном — William Penn Life Insurance.

Більше про цікавинки в електронних деклараціях можновладців читайте за цим посиланням.

ВідеоПосадовці знову можуть подати електронну декларацію

Залиште свій коментар