Хто виграє від обвалу цін на нафту: економіст розповів, чого очікувати від ситуації на ринку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку експерта, ситуація на ринку - відгомін нафтової війни між РФ та Саудівської Аравією

У понеділок, 20 квітня, ціни на нафту WTI, на американських торговельних майданчиках впали до небаченого в історії від’ємного рівня в -$37,63 за барель. Від такого аномального явища мають виграти кінцеві споживачі.

Заслужений економіст України та посол в Японії Сергій Корсунський в коментарі ТСН.ua розповів, що причиною цього явища стало перенасичення ринку у зв’язку з пандемією коронавірусу, фактичне зупинення світової економіки і транспортного, насамперед, авіаційного сполучення.

"Для виробників і експортерів нафти стало вигідніше платити покупцям за її вивезення, ніж самим оплачувати транспортні витрати і зберігання", - говорить він.
 
На думку Корсунського, тенденції до різкого скорочення споживання, які спостерігалися протягом останнього місяця, супроводжувалися справжньою ціновою війною на нафтовому ринку між Саудівською Аравією і Росією.

"В результаті перенасичення ринку досягло безпрецедентних масштабів, і країни ОПЕК+ за участі Трампа узгодили скорочення видобутку на 20 млн. барелів на день з 1 травня. Проте, як свідчать результати торгів, навіть це не зупинило подальшого падіння. Водночас, трейдери очікують, що протягом травня ринок повернеться до нової “нормальності” і ф'ючерсні контракти на червень торгуються на рівні приблизно $20 за барель", - каже економіст.
 
Негативні ціни на нафту, за його словами, дуже вигідні кінцевим споживачам. Проте, якщо ця тенденція продовжуватиметься, "слід очікувати масового банкрутства дрібних американських виробників сланцевої нафти й консолдіації" активів нафтового сектору США.

"Не виключається, що і Саудівська Аравія братиме участь у перерозподілі світових активів галузі.  Водночас, для Росії подібний сценарій є вкрай негативним. Наразі не йдеться про “падіння” російської економіки, зважаючи на значні, у сотні мільярдів доларів резерви, накопичені за останні декількох років, проте їх скорочення стане серйозною проблемою вже протягом року-двох. Що стосується України, то настав час зробити запаси дешевої нафти. Нам вона дуже знадобиться після карантину", - підсумував Корсунський.

Нагадаємо, що під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім - до нуля, далі - ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Відео Американська нафта здешевшала на 300% й коштує мінус 40 доларів за барель

Американська нафта WTI здешевшала більше як на 300% і коштує 40 доларів за барель. Ціна на американську нафту знижувалась упродовж понеділка – спочатку впала до одного долара за барель, потім до нуля, а згодом на Лондонській біржі стався різкий обвал вартості.           

Американська нафта здешевшала на 300% й коштує мінус 40 доларів за барель

Залиште свій коментар

Вибір редакції