Імпорт овочів в Україну зріс вдвічі

Ріст цін на овочі, та неспроможність вітчизняного виробника задовольнити попит на продукти спричинили зростання імпорту.

У квітні імпорт овочів в Україну зріс до 41,5 тисячі тонн, що вдвічі більше порівняно з квітнем 2010 року.

За даними Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", картоплю в основному завозили з Єгипту та Нідерландів, капусту - з Польщі та Македонії, помідори - з Туреччини, цибулю - з Єгипту та Польщі, моркву і столовий буряк - з Польщі та Нідерландів.

За словами експертів УКАБ імпортери активізувалися через значний ріст цін на овочі в Україні, який виник внаслідок нерозвиненості інфраструктури та обмеженості пропозиції вітчизняних овочів.

"Неспроможність зберегти і довезти з мінімальними втратами вироблену продукцію до споживача - є основною причиною зростання цін та імпорту овочів в Україну", - говорить Роман Сластьон, експерт аграрних ринків УКАБ.

За словами Сластьона проблема "сховищ та ринків" в наступні декілька років буде основним фактором подорожчання овочів в зимово-весняний період.

"Зрушення в питанні розвитку інфраструктури поки мінімальні: сільгосппідприємства поки що не надто зацікавлені в овочівництві та картоплярстві, господарства населення просто не мають фінансової спроможності будувати сучасні сховища, а державна підтримка в даному питанні теж недостатня", - констатує Сластьон.

Нагадаємо, у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. А станом на початок травня 2011 року ціни на цю продукцію були на 72% вищі, ніж роком раніше.

Як повідомлялося, депутат від провладної Партії регіонів, член Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Ірина Горіна запевняє, що цінові спекуляції на ринку продуктів були створені торговими мережами, власниками яких є представники опозиції.

Читайте також:

Овочі та фрукти подешевшають удвічі

Каструля борщу на Донбасі обходиться майже у 60 гривень

Реальна інфляція в Україні складає 45-50%

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: