Імпорт вугілля з окупованих українських територій: Туреччина розпочала розслідування, а ЄС ігнорує проблему – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Польське видання звернулось до 18 дипломатичних відомств з проханням прокоментувати імпорт антрациту із "Л/ДНР".

Туреччина стала єдиною державою, яка проводить власне розслідування закупівлі місцевими фірмами антрациту із непідконтрольних українських територій, тоді як більшість країн-членів ЄС ігнорують це питання.

Польська газета Dziennik Gazeta Prawna звернулась до дипломатичних установ 18 європейських країн з проханням прокоментувати, як уряди країн намагаються блокувати поставки антрациту з "Л/ДНР", однак більшість або проігнорували цей запит, або намагались переадресувати його до інших відомств, передає "Польське радіо".

Для прикладу, у митному агентстві Болгарії взагалі зазначили, що санкції ЄС стосуються лише торгівлі із анексованим Кримом.

"Немає аналогічних правових актів, котрі б забороняли імпорт із самопроголошених, так званих і невизнаних Донецької і Луганської народних республік", - йдеться в офіційній відповіді від болгарської влади. До подібних інтерпретацій вдаються й деякі інші країни, серед яких і Польща.

Щоправда юристи зазначають, що існує й інша інтерпретація чинного законодавства Євросоюзу. Оскільки обидві "республіки" потрапили до чорного списку ЄС, тому кожна транзакція, яка приносить їм прибуток, є незаконною. Це питання має врегулювати Європейська комісія та видати відповідні роз’яснення.

Наприкінці 2017 року стало відомо, що Росія почала експорт незаконно видобутого на Донбасі вугілля транзитом через територію України до Польщі. За цією схемою з території Росії до Польщі було поставлено 45 вагонів, а це понад 3 тисячі тонн антрациту. Відправлення відбувається зі станції Несветай (місто Новошахтинськ, РФ), звідки вагони потрапляють на прикордонну станцію Соловей (Білгородська обл., РФ) та їдуть в Україну через станцію Тополі (Харківська обл.). А звідти вже на Польщу через прикордонний перехід Ізов-Хрубешов. Звідти воно вже транспортується до інших країн ЄС.

ВідеоФінансування терористів: європейські країни досі купують вугілля із ОРДЛО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції