Імпортери нафтопродуктів судяться з Мінекономіки

Перешкоджати введенню ввізних мит на нафтопродукти вирішили в судовому порядку.

Окружний адміністративний суд Києва 17 лютого відкрив провадження за позовом асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Асоціація вимагає скасування рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при МЕРТ про початок спеціального розслідування щодо зростання імпорту нафтопродуктів в Україні, пише Комерсант-Україна.

Наступне засідання суду відбудеться сьогодні - на слухання запрошені члени комісії з боку МЕРТ.

Позов був поданий з ініціативи імпортерів нафтопродуктів ("Галнафтогаз", "Континіум", Shell та інші компанії), розповів президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів" Леонід Косянчук.

"Введення мит - шкідлива ініціатива для ринку, операторів і споживачів. Вона принесе підвищення цін на паливо на 1,5 гривні за літр. Як нам ще боротися - на Майдан виходити?", - заявив Косянчук.

Зі свого боку у Міненерго запевняють, що введення мита знизить ціни на нафтопродукти, оскільки імпортний бензин буде заміщений більш дешевим вітчизняним. Про якість такої продукції у міністрестві нічого не сказали.

"Ми виступаємо за розвиток і захист вітчизняної нафтопереробки. Так само, як деякі країни СНД і Євросоюзу захищають свої ринки металопрокату, труб та пива", - говорять в прес-службі міністерства.

Прем'єр-міністр Микола Азаров раніше заявляв, що саме монополізація ринку з боку імпортерів призвела до зростання цін. За його словами, це дозволило імпортерам ввести ціновий диктат, що збільшило вартість палива практично до європейського рівня.

Як повідомлялося, початок спеціального розслідування щодо імпорту нафтопродуктів ініціювали нафтопереробники. Компанії наполягали на введенні мит для захисту виробників.

Розслідування було відкрито на тій підставі, що за 2010 рік, за даними Міненерго, імпорт нафтопродуктів в Україну зріс з 3,8 млн до 4,5 млн тонн, що склало близько половини ринку.

При цьому 68% імпорту займало паливо з країн Митного союзу - Білорусі, Казахстану та Росії.

А причиною зростання імпорту стали податкові преференції, які імпортери отримали від урядів цих країн.

Зокрема, при поставці сирої нафти з РФ в Україну ставка експортного мита становить 303 долари. Для порівняння: до Білорусі і Казахстану нафта поставляється без мита.

Читайте також:

Українські АЗС виявились найприбутковішими у світі

Бойко пропонує відмінити ПДВ на імпортну нафту

Літр бензину коштує вже 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: