Імпортне взуття в Росії подорожчає на 15%

У Росії підняли митний збір на шкіряне взуття: європейські бренди не можуть бути оцінені дешевше 30 доларів за пару.

Федеральна митна служба Росії вдвічі підвищила мінімальну митну вартість шкіряного взуття. За прогнозами експертів, внаслідок цього імпортне взуття в Росії вже навесні подорожчає на 10-15%.

З 1 січня взуття з Європи і США (окрім дорогих брендів) не може бути оцінене дешевше 30 доларів за пару, а з Китаю – 21 долар. Митний збір на взуття становить 10%, імпортери платитимуть з пари з Китаю 2 долари, а з Європи - 3 долари.

В результаті вже навесні цього року після отримання нових колекцій взуття подорожчає на 10-15%. Такі цифри директор Національного взуттєвого союзу, що об'єднує більше 60 компаній, Наталія Демідова пояснила тим, що вроздріб взуття йде за повною передоплатою і за сезон повністю не продається, тому ціна виросте непропорційно підвищенню платежів.

Імпортери оцінюють додаткові витрати взуттєвиків в 1,25 мільйона доларів і називають нововведення серйозним ударом по бізнесу. На думку учасників ринку, для економії імпортери ввозитимуть шкіряне взуття під виглядом дешевшого синтетичного або гумового, контрольний рівень цін для яких на митниці становить 4,15 за пару з Європи і 7,35 за пару з Китаю.

За даними російської статистики, ціни на взуттєву продукцію в країні піднялися трохи більш ніж на 10% за весь 2009 рік. У грудні 2009 року ціни на взуття в порівнянні з груднем 2008 року зросли на 10,1%, в порівнянні з листопадом 2009 року - на 0,3%.

В цілому імпорт Росії за січень-листопад 2009 року склав 148,6 млрд доларів (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зниження майже на 40%). Серед імпортованих товарів частка текстилю, текстильних виробів і взуття - 5,9% (у січні-листопаді 2008 року - 4,4%).

Читайте також:

Найбідніші європейці живуть в Латвії

В Україні стрімко зростають ціни на картоплю

Навесні очікується новий обвал цін на житло

Росіяни придбали контрольний пакет "Індустріального союзу Донбасу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: