Імпортні продукти в Україні подорожчають на 20%

Після відновлення дії 13%-ї надбавки на імпорт одними з перших в Україні зростуть ціни на закордонні продукти.

Відновлення дії 13-ї надбавки на імпорт призведе до подорожчання імпортних продуктів харчування в Україні на 10-20%.

Таку думку висловила начальник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА" Марія Колесник.

"Це призведе до подорожчання продукції на 10-20%. Якщо імпортер захоче перекласти частину ризиків на себе, то може статися 10%-ве зростання ціни, не більше. Однак це в тому разі, якщо ризики і зменшення прибутку імпортер візьме на себе з огляду на те, що дуже низький рівень продажу, пов`язаний з кризою. Якщо ринок досить затребуваний, то ціни можуть зрости навіть до 20%, і це буде перекладено на кінцевого споживача", - вважає вона.

При цьому експерт відзначила, що не може чітко сказати, яку групу товарів подорожчання зачепить насамперед. "Це стосується цілої галузі, залежно від конкретної компанії і того, як менеджмент ухвалюватиме рішення", - пояснила вона.

Колесник також висловила переконання, що Верховна рада не встигне скасувати дію закону про 13%-ве мито на імпорт. "У ВР планується внести законопроект про скасування дії мита, однак, незважаючи на незадоволення з боку СОТ і ЄС, парламент фізично не встигне ухвалити будь-що, щоб скасувати цю норму", - вважає експерт.

Нагадаємо, наприкінці червня Конституційний суд ухвалив рішення, згідно з яким Кабмін втратив повноваження зі зміни митних ставок. Це означало відновлення дії мита на імпорт, скасованого урядом.

З 7 березня за рішенням Верховної ради Держмитниця почала стягувати з товарів некритичного імпорту 13% їх митної вартості. За два тижні після цього Кабмін скасував надбавку до мит на всі товари, за винятком автомобілів і холодильників.

Читайте також:

Імпортні товари знову подорожчають на 13%

13-відсоткове мито на імпорт товарів скасують найближчим часом

В Україні ввели обов'язкове маркування трансгенних продуктів

Ющенко вважає імпортне м'ясо трагедією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: