Імпортні товари подорожчають на 13%

Верховна рада обклала більшість із них додатковим митом.

Верховна рада ввела додаткове мито на більшість товарів, що ввозяться до України із-за кордону.

Митниця
УНІАН
Відтепер за іноземні товари доведеться платити більше
Відповідний закон "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку із світовою фінансовою кризою" парламент ухвалив сьогодні.

Документ містить положення "щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари, застосування якої може мати місце у випадках критичного стану платіжного балансу України".

Відтепер в разі проблем із торговельним балансом митна надбавка в розмірі 13% буде діяти стосовно всіх товарів, окрім критичного імпорту. До критичного імпорту в Україні відносяться група товарів, серед яких газ, руда, вугілля, живі курчата, сира нафта, природний газ, вакцини для людей та ветеринарні вакцини, поліетилен, деякі різновиди хутра, бавовна, алмази, комбайни тощо.

Через запровадження мита подорожчає імпортне м'ясо, ковбаса, алкоголь, ікра, а також одяг, білизна, техніка та автомобілі. Імпортери запевняють, що це стане тягарем не для них, а для кінцевих споживачів. 

У Верховній раді запевнили, що ці міри тимчасові, пов’язані з кризою, проте експерти кажуть, що навряд чи цей податок колись приберуть.

Нагадаємо, цього року в торговельному балансі Україні імпорт занадто сильно перевищив експорт - майже на 17 мільярдів доларів.


ВідеоІмпортні товари подорожчають на 13%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: