Індекс Біг-Мака: гривня знову стала однією з найбільш недооцінених валют світу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Долар в Україні повинен коштувати близько 10 гривень.

Українська гривня недооцінена в два з половиною рази й долар повинен коштувати 10,05 грн.

Це випливає з індексу Біг-Мака, який від 1986 року вираховує видання The Economist.

Дослідники беруть за основу вартість бургера "Біг-Мак" у мережі фастфудів "МакДоналдс" та порівнюють їх із ціною у США. Цю вартість узяли за основу, бо до його собівартості входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні витрати, податки. Якщо ці показники скласти докупи, то й виходить так званий узагальнений споживчий кошик, ціною якого і міряють обмінний курс валют стосовно долара.

У дослідженні врахували, що "Біг-Мак" в Україні коштує 57 грн (нині його ціна вже підстрибнула до 59 грн, пише "Громадське"). У США цей бургер коштує 5,67 долара. Тож реальний курс гривні, у такому разі, має складати 10,05 грн за долар.

Найбільш недооціненими валютами у світі за індексом Біг-Мака є південноафриканський ранд та російський рубль — на 62% та 61,2% відповідно. Найбільш переоціненою валютою вважається швейцарський франк, вартість якого має бути на 18,4% меншою.

2018 року гривня за індексом Біг-Мака була недооцінена на 65,1% — чи не найбільше у світі. Тоді реальний курс мав складати 9,68 грн за долар.

Тим часом український бізнес спрогнозував курс долара, інфляцію та економічне зростання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції