Індекс вареників з капустою. Продукти для приготування страви здорожчали на 21%

Найбільше в ціні додали масло та сметана.

За останні півроку індекс вареників з капустою склав 21%. Тобто саме на стільки здорожчали продукти, які потрібні для приготування цієї страви.

Показник вирахувала Асоціація постачальників торгівельних мереж, зазначив її керівник Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook. Брали до уваги ціни на продукти напередодні пілотного проекту тимчасового обмеження державного регулювання цін на соціальні продукти харчування та через шість місяців.

Для розрахунку індексу вареників з капустою взяли найпростіший рецепт для середньостатистичної сім'ї. Інгредієнти: 1 кг капусти, 30 грамів цибулі, 50 грамів вершкового масла, 800 грамів пшеничного борошна вищого ґатунку, 400 мл води, 1 чайна ложка солі, спеції. У готові вареники - 250 грамів сметани.

"Таким чином українські вареники з капустою та сметаною обійшлися нам за день до урядового експерименту в 24,5 грн. Через півроку вареники з капустою та сметаною коштують 29,7 грн. За шість місяців ціна підвищилась більш ніж на 5 грн, або на 21%. Раніше ми порахували, наскільки зросла вартість вареників з картоплею за півроку. Зростання склало 26%", - констатував Олексій Дорошенко.

Вартість продуктів для приготування вареників з капустою

Продукти

Ціни на 30 вересня 2016 року

Ціни на 30 березня 2017 року

Капуста

3,7 грн/кг

4,1 грн/кг

Цибуля

4,7 грн/кг

3,6 грн/кг

Масло вершкове

110,4 грн/кг

141,6 грн/кг

Борошно пшеничне вищого ґатунку

8,5 грн/кг

9,4 грн/кг

Сметана

33,3 грн/кг

43,8 грн/кг

 Дані - Державна служба статистики України.

ВідеоЯк змінилися ціни на м’ясо напередодні Великодня

Залиште свій коментар