Індексація пенсій: виплати з березня мають зрости приблизно на 17%

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ТСН підрахувала, як може діяти новація.

Українським пенсіонерам обіцяють збільшення виплат з березня наступного року.  Комусь додадуть 250, а комусь і під 1000 гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із кравчучкою та картатою сумкою Ганна на ринку з 7:00 ранку – пенсіонерка продає пакети. За кілька годин роботи має 50-70 гривень, цього вистачає на хліб та овочі. "Пішла хліба купить, 20 гривень, батон і цей, пшеничний. Усе дорого. М'ясо вже забули, коли покупали", - каже киянка Ганна Труш. За майже 30 років стажу на заводі жінка напрацювала менше, ніж на 1500 грн пенсії. "Мені добавили 40 гривень, у мене 1467 гривень пенсія. Як мені вижить при таких тарифах?", - питає вона.

ВідеоУрядовці запровадять механізм індексації пенсій

Українським пенсіонерам обіцяють чергове збільшення виплат з березня наступного року. Комусь додадуть дві з половиною сотні гривень, а комусь - удвічі, а то й утричі більше. 

Урядовці  запровадять механізм індексації пенсій

А от Валентина працювала довше, аніж Ганна, трудового стажу має 47 років. І пенсію отримує удвічі більшу - майже 3500 гривень. "Мені нормально підвищили, я не жалуюсь", - каже вона. Таким, як Ганна та Валентина, урядовці пообіцяли проіндексувати виплати у березні наступного року. На всіх пенсіонерів, а їх майже 10 мільйонів, запланували виділити 139 мільйонів гривень. "В законі передбачена вона щорічно, і саме з 19-го року вона починає діяти. Так, це перша, але тепер буде щорічна індексація", - пояснив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

Аби зрозуміти, на скільки збільшиться пенсія, потрібно додати такі показники: відсоток, на який зросла офіційна середня заробітна плата за рік, та індекс інфляції, і все це розділити на два. За прогнозами, на кінець року середня зарплата зросте на чверть, а інфляція буде в межах 9%. Разом це 34, ділимо на два – отримуємо 17. Отже, на 17% зросте пенсія. Але ці цифри – прогнозні, точні дані будуть відомі лише на початку наступного року. За попередніми розрахунками, у гаманці пані Ганни додасться 250 гривень, а от у Валентини – майже 600.

Фотогалерея На Полтавщині схопили бандитів, які грабували пенсіонерів, катуючи їх розпеченою праскою (4 фото)

Індексацію в такому вигляді запускають уперше. Раніше пенсії збільшували, коли зростав прожитковий мінімум – за рік набігало трохи більше ста гривень. Але така система була недосконала. "Якщо ми візьмемо лікаря, який має 40 років стажу, при одинакових умовах, скажімо, однакова спеціальність, і вийшов на пенсію 25 років тому. І візьмемо такого самого лікаря, з таким самим розміром стажу, так далі, і вийшов на пенсію, уже за нових умов, наприклад, рік тому – то у них різниця в пенсії могла бути в 300, 400 і більше гривень", - каже експерт з питань пенсійного забезпечення Маріанна Онуфрик.

Від старої системи збільшення пенсій урядовці відмовлятися поки що не збираються, тобто працюватимуть обидва механізми. Тож у пенсіонерів, хоч і потроху, але кілька разів на рік зростатиме пенсія. Однак Ганна не дуже радіє таким нововведенням, бо ж у неї навіть з усіма підвищеннями пенсія не сягне і 2000. Тобто жінці доведеться знову бігти з кравчучкою на ринок. "Якщо 200, хай він собі добавить ті 200. Оце на сьогоднішній день, щоб вижить, хоча б 5000 було", - нарікає киянка.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції