Індикативні ціни допоможуть боротися з ухиленням від оподаткування - експерти

Механізм індикативних цін найефективніше працюватиме для ключових товарних груп, які займають левову частку експорту.

Впровадження механізму індикативних цін для товарів, що експортуються з України, дозволить знизити рівень прибутку, що виводиться з-під оподаткування через офшорні зони. Таку думку висловив старший фахівець Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук, коментуючи ініціативу уряду з введення індикативних цін на експорт, озвучену віце-прем'єром Сергієм Тігіпком.

За словами експерта, вирішення проблеми трансферного ціноутворення (коли компанія перепродає товар афільованій структурі в офшорній зоні за заниженою ціною заради мінімізації оподатковуваного прибутку) шляхом введення обмежень для бізнесу є нормальною міжнародною практикою.

"Зазвичай, у разі торгівлі через афільовані структури за кордоном, уряди вимагають у підприємців застосовувати в таких операціях ринкові ціни на товари. Тобто таку вартість, за якою продукцію купила б третя сторона", - зазначив Кравчук.

За словами виконавчого директора аналітичного центру CASE -Україна Дмитра Боярчука, у світовій практиці бізнесу також ставиться в обов'язок доведення відсутності мінімізаторських схем у його діях. Боярчук зазначив, що механізм індикативних цін найефективніше працюватиме для ключових товарних груп, які займають левову частку експорту. "Там, де постачання невеликі, витрати на адміністрування цього механізму можуть бути вищі, ніж отримана вигода для бюджету", - упевнений експерт.

Віталій Кравчук зазначив, що додатково з інструментом індикативних цін для контролю бюджетних надходжень можуть також застосовуватися механізми статистичного контролю за експортними постачаннями. "Наприклад, якщо ми беремо сто декларацій з експорту одного і того самого товару і одна або дві явно вибиваються за ціною, це вже привід для податкової або митниці провести додаткову перевірку такого суб'єкта підприємництва", - сказав експерт.

Крім того, можливе також застосування ширшої ризик-орієнтованої системи контролю над експортом.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що Кабінет міністрів вивчає іноземний досвід можливості введення індикативних цін при експорті товарів, що дозволить збільшити надходження коштів від податків до державного бюджету.

"Індикативні ціни не дозволять, приміром, взяти метал, і продати його закордон за заниженою ціною і недоплачувати бюджету", - заявив Тігіпко.

Читайте також:

Індикативні ціни на експорт можуть допомогти зменшити втрати бюджету - експерти

Україна збільшила торговий "мінус"

В Україні імпорт товарів перевищив експорт на 5,4 мільярди доларів

Україна збільшила негативне сальдо на 4,6 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: