Індикативні ціни на експорт можуть допомогти зменшити втрати бюджету - експерти

Через те, що багато товарних груп продаються офшорним торговим домам за заниженими цінами, різниця у вартості угод, яку фіксує Держкомстат, і договорами, підписаними на ринках регіону, може досягати 10-17%.

Індикативні ціни на товари, що експортуються з України, можуть допомогти зменшити втрати держбюджету від трансфертного ціноутворення і виведення прибутку експортерів в офшорні компанії.

Таку думку висловила головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан, коментуючи ініціативу уряду щодо введення індикативних цін на експорт з метою контролю бюджетних надходжень.

За словами експерта, через те, що багато товарних груп продаються офшорним торговим домам за заниженими цінами, різниця у вартості угод, яку фіксує Держкомстат, і договорами, підписаними на ринках регіону, може досягати 10-17%.

"Ми бачимо це на прикладі сталі. Наприклад, у вересні минулого року різниця між цінами українського експорту і світовими цінами коливалася від 50 до 100 доларів на кожній тонні. Такого не було тільки спочатку 2009 року, коли в принципі продавалося дуже мало металу. Те, що насправді наші металурги продають сталь не за такими заниженими цінами, як показують в звітності, видно по різниці в темпах росту експорту. У деякі періоди він істотно відставав від наших прогнозів, хоча світове зростання цін повинне було б сприяти значно активнішому росту", - зазначила Бєлан.

За словами старшого аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, спочатку буде досить, щоб індикативні ціни існували для декількох позицій в металургії, хімічній промисловості, сільському господарстві і машинобудуванні.

"Два десятки ключових експортних товарів у цих групах покриють понад 50% нашого експорту. Сама ідея індикативних цін досить коректна. Оскільки багато підприємців можуть або занижувати ціну для недоплати податків, або завищувати її, наприклад, для отримання "зайвого" відшкодування податку на додану вартість", - зазначив Жолудь.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що Кабінет міністрів вивчає іноземний досвід можливості введення індикативних цін при експорті товарів, що дозволить збільшити надходження коштів від податків до державного бюджету.

"Індикативні ціни не дозволять, приміром, узяти метал, і продати його за кордон за заниженою ціною і недоплачувати бюджету", - заявив Тігіпко.

Читайте також:

Україна збільшила торговий "мінус"

В Україні імпорт товарів перевищив експорт на 5,4 мільярди доларів

Україна збільшила негативне сальдо на 4,6 мільярдів доларів

Дефіцит держбюджету-2010 зріс майже вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: