Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інфляція буде вищою, золотовалютні резерви зростатимуть не так швидко – НБУ погіршив прогнози

За підсумками року інфляція буде понад 10%.

Національний банк України оновив економічні прогнози й визнав, що ситуація гірша, ніж оцінювали раніше.

Зокрема, за підсумками цього року інфляція становитиме 10,1% замість раніше прогнозованих 8,9%. НБУ пояснив що це станеться "через стрімке підвищення світових цін на енергоресурси та пшеницю, а також більш суттєве, ніж очікувалося, зростання заробітних плат в Україні".

"Розширення споживчого попиту, високі темпи зростання заробітних плат, нещодавнє стрімке зростання цін на нафту – всі ці фактори відображатимуться на споживчій інфляції і наступного року. У результаті інфляція залишатиметься на рівні вищому за цільовий діапазон довше, ніж очікувалося раніше. Якщо у липні Національний банк прогнозував входження інфляції в цільовий діапазон (5% +/- 1 в.п.) наприкінці 2019 року, то зараз очікується, що на кінець наступного року інфляція знизиться до 6,3%", - зазначили в НБУ.

Інфляція увійде в межі цільового діапазону лише в першому кварталі 2020 року та досягне середньострокової мети в 5,0% наприкінці 2020-го.

"Головним чинником такого сповільнення інфляції будуть жорсткі монетарні умови, що склались унаслідок низки попередніх підвищень облікової ставки", - уточнили в Нацбанку.

НБУ також погіршив прогноз щодо міжнародних золотовалютних резервів.

"Обсяг резервів на кінець цього року залежить насамперед від обсягу траншу за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, надходження іншого офіційного фінансування та обсягу розміщення єврооблігацій урядом. Беручи до уваги ці чинники, у тому числі нещодавнє розміщення урядом єврооблігацій, Національний банк очікує, що 2018 року міжнародні резерви зростуть до 19,2 млрд дол. США (або 3,2 місяця імпорту майбутнього періоду). Продовження співпраці з МВФ також дасть змогу зберегти обсяг міжнародних резервів на такому ж рівні у 2019-2020 роках попри період пікових виплат за державним боргом", - наголосили в Нацбанку.

Тим часом ЄБРР покращив на піввідсотка прогноз економічного зростання України.

Прогнози щодо зростання економіки України

Установа

2018 рік

2019 рік

2020 рік

МВФ

3,5%

3,3%

3,4%

Світовий банк

3,3%

3,5%

 

уряд

3,1%

3%

 

Нацбанк

3,4%

2,5%

2,9%

ЄБРР

3,5%

3,0%

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції