Інфляція у Білорусі перевищила 36%

Мінекономіки Білорусі чекає різкого сповільнення темпів інфляції в країні і виходу за підсумками року на показник в 37-39%.

Інфляція у Білорусі за перше півріччя склала 36,2%, при цьому в червні - 8,6%. Про це повідомляє Белстат.

Міністр економіки Білорусі Микола Снопков у кінці червня повідомив, що чекає різкого сповільнення темпів інфляції в країні і виходу за підсумками року на показник в 37-39%. При цьому він тоді прогнозував, що піврічна інфляція у Білорусі складе 33-34%.

Нагадаємо, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Читайте також:

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: