Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

Білоруські економісти підрахували, що товари і послуги у Білорусі за рік подорожчали на 50%.

Споживчі ціни на товари і послуги у Білорусі в липні цього року в порівнянні з червнем збільшилися на 3,5%, з груднем 2010 року - на 41%, повідомили у Національному статистичному комітеті. У річному обчисленні інфляція склала 48,4%.

Белстат інформує, що ціни на продовольчі товари в липні в порівнянні з червнем виросли на 3,5%, з груднем 2010 року - на 41,6%, з липнем минулого року - на 53,5%.

Ціни на непродовольчі товари в липні в порівнянні з червнем виросли на 4,5%, з груднем 2010 року - на 52,3%, з липнем 2010 року - на 55,6%.

У Белстаті відзначають, що базова інфляція, що виключає зміни цін на окремі товари і послуги, регульовані державою, а також на товари сезонного характеру, в липні склала 4,9%, з початку року 48%. Ціни виробників промислової продукції в липні в порівнянні з червнем збільшилися на 6,9%, з початку року - на 58,8%, в річному обчисленні - на 72,9%.

Нагадаємо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Держборг Білорусі за півроку виріс на 83%

Білоруські банки масово закривають обмінники

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: