Інфляція знижуватиметься, а економіка зростатиме швидшими темпами – прогнози НБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уповільненню інфляції й далі сприятимуть достатньо жорсткі монетарні умови.

Нацбанк покращив економічні прогнози для України на найближчі кілька років.

Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за липень 2019-го.

Зокрема, за прогнозами регулятора, інфляція знизиться до 6,3% на кінець поточного року і досягне середньострокової мети в 5% наприкінці 2020-го. Упродовж цього ж періоду економіка України зростатиме стійкими темпами на рівні 3-4%.

"Уповільненню інфляції й далі сприятимуть достатньо жорсткі монетарні умови. Навіть за поступового зниження облікової ставки до рівня 8% у номінальному вираженні у 2021 році її реальне значення упродовж всього періоду залишатиметься високим з огляду на поліпшення інфляційних очікувань. Серед інших факторів, які зумовлюватимуть уповільнення інфляції, - виважена фіскальна політика, зниження темпів зростання заробітних плат, порівняно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках, значна пропозиція продовольчих товарів", - зазначили в НБУ.

У Нацбанку також пояснили, завдяки чому підвищили прогнози щодо зростання економіки України.

"Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання на 2019 (від 2,5% до 3%) та 2020 (від 2,9% до 3,2%) роки. Це пов’язано зі стійкішим внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі та очікуваним збільшенням врожаю зернових. Прискоренню економіки у 2020-2021 роках (до 3,2% та 3,7% відповідно) також сприятиме помʼякшення монетарної політики та пожвавлення економічної активності у світі", - пояснили в НБУ.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції