Інфляція в Україні в травні може досягти річних показників

За квартал збільшення споживчих цін відбулося за всіма 12 групами товарів та послуг

Обіцяні урядом річні ліміти по інфляції, можуть бути досягнуті й перевищені вже в травні-червні, якщо щомісячні темпи приросту індексу споживчих цін істотно не знизяться.

Такої думки дотримується доктор економічних наук Андрій Ревенко.

"І добре ще, якщо річна інфляція вкладеться в 16,4% приросту, визначеного для України Світовим банком. За квартал збільшення споживчих цін відбулося за всіма 12 класифікаційними групами товарів та послуг", - зазначив Ревенко.

За словами експерта, за перші три місяці цього року індекс споживчих цін (ІСЦ) виріс на 5,9%.

Так, в першому кварталі найбільше виросли ціни в охороні здоров'я - на 19,1%, зокрема на фармацевтичну продукцію - на 28,8%.

Він підкреслив, що ціни на продукти харчування, на які припадає 53,1% споживчих витрат інфляційного кошика, за підсумками перших трьох місяців виросли на 6,1%.

Більше за все подорожчало вершкове масло - на 16,7%, безалкогольні напої - на 14,8%. Зокрема, за три місяці ціни на каву в зернах виросли на 17,6%, розчинну каву - на 10,5%, чай - на 27,8%. Цукор за цей період подорожчав на 14,4%.

На 13,6% подорожчали рибопродукти, на 5,2% - м'ясопродукти, на 4,6% - хлібопродукти.

"Проте на деякі продукти за квартал ціни знизилися. Серед них слід зазначити істотне зниження цін на яйця - на 23,7%. Таке зниження виходить за межі звичайного падіння цін на них в лютому-березні після звичайного зростання в передноворічний період і перед Великодніми святами", - зазначив Ревенко.

Як повідомляє експерт, відбулося зниження цін на лук, буряк і моркву.

При цьому за цінами на нехарчові товари експерт наводить наступну динаміку: колготки жіночі й постільна білизна подорожчали на 10,6%, електролампи - 13,5%, синтетичні миючі засоби - 22,0%, мило господарське - 11,6%, туалетне - 16,1%, шампунь - 17,3%, зубна паста - 14,9%, парфумерія - 14,3%, газети - 17,7%, журнали - 10,6%, послуги нотаріусів - 12,1%, бензин - 19,2%, легкові автомобілі - 15,4%.

Читайте також:

Експерти: долар впаде нижче 8 гривень

Ющенко побачив, що в бюджеті не вистачає 80 мільярдів

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Інфляція в Україні перевищила піврічний прогноз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: