Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іноземці хочуть зупинити виробництво на "Мотор Січі" та зруйнувати стратегічне підприємство - СБУ

Українське виробництво та технології хочуть передати іншому заводу.

Іноземці скупили контрольний пакет акцій стратегічного українського підприємства ПАТ "Мотор Січ" та хочуть передати виробництво авіадвигунів та технології новому заводу, який нині будується.

Про це заявили в Службі безпеки України. Хто ці іноземці – не називають. СБУ розслідує кримінальне провадження щодо диверсії (ч. 1 ст. 14 та ст. 113) за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування "Мотор Січі".

"Представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології. Для реалізації цих намірів, всупереч українському законодавству, іноземцями здійснено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій "Мотор Січ", який наразі оформлено на шість офшорних компаній та фізичну особу", - зазначили в СБУ.

Продаж контрольного пакета акцій ПАТ "Мотор Січ" здійснювався на адресу фізичних осіб та компаній нерезидентів в обсягах менше, ніж по 10%.

"У зв’язку з чим існують підозри про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій. На даний час представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи", - уточнили в СБУ.

На 56% акцій "Мотор Січі" нині накладений арешт.

"З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні співробітники СБ України 23 квітня 2018 року провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів ПАТ "Мотор Січ" та місцями проживання окремих фізичних осіб. Триває досудове слідство", - пояснили в СБУ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції