Іноземні банки відмовляються давати кредити "Газпрому" через арешт активів за позовом "Нафтогазу" - Reuters

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Нафтогазу" вдалося намацати больову точку російського концерну:

Через арешт активів "Газпрому" у Великій Британії в рамках суперечки з "Нафтогазом України" іноземні банки припиняють кредитування російської компанії. Крім того, сам "Газпром" призупинив програму запозичень за кордоном.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела.

Після арешту активів "Газпрому" в Англії один з банків заморозив кредитну угоду з компанією до прояснення ситуації. Інше джерело вважає, що рішення суду в Лондоні про замороження активів "Газпрому", швидше за все, налякало банкірів, які працюють з російською компанією.

"У моєму розумінні, під дію підпадають розрахунки іноземних банків, які йдуть через Лондон, але комплаєнс банків, зареєстрованих в інших юрисдикціях, може зайняти обережну позицію і теж блокувати операції навіть без прямої заборони", - сказав він.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

У червні Лондонський суд дозволив заморозити активи російського "Газпрому" на території Великої Британії за клопотанням НАК "Нафтогаз України". Це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,6 млрд доларів.

Перед цим "Газпром" скасував розміщення євробондів у фунтах стерлінгів - угоді завадила складна геополітична ситуація між Москвою і Заходом і загострення відносин з Британією, сказало джерело в російському банку. Два інших джерела вважають, що серед факторів, що вплинули на угоду, стало загострення судової суперечки з "Нафтогазом".

У "Газпрому" на осінь були намічені євробонди в євро та японських єнах, але вони тепер під питанням, сказало джерело.

Цього року "Газпрому" належить профінансувати рекордну інвестпрограму в 1,3 трильйона рублів. для цього він планував залучити з зовнішнього ринку 417 мільярдів рублів (близько $6,6 мільярда). Крім того, компанії потрібно погасити $15,2 мільярда зовнішнього боргу. А гроші вигідніше позичати на міжнародних ринках, тому що локальний ринок менше, і рублі обходяться дорожче.

“Судячи з усього, "Нафтогазу" вдалося намацати больову точку російського концерну: "Газпром" у більшій мірі залежить від зовнішнього фінансування. Для Києва це - посилення переговорної позиції", - вважає директор групи із природним ресурсам рейтингового агентства Fitch Дмитро Маринченко.

Нагадаємо, Лондонський суд дозволив заморозити активи "Газпрому" на території Великобританії за клопотанням НАК "Нафтогаз України". Це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,6 млрд доларів. Зокрема, згідно з рішенням, "Газпром" протягом двох діб після отримання рішення повинен надати "Нафтогазу" список всіх своїх активів вартістю понад 50 тис. доларів, розташованих в Англії або Уельсі.

Раніше апеляційний суд шведського округу Свеа призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі з "Нафтогазом". В українській компанії наголосили, що рішення є тимчасовим – найближчим часом суду нададуть розгорнуті пояснення та контрагрументи. У "Нафтогазі" сподіваються, що, врахувавши їх ,суд скасує рішення про призупинення.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

ВідеоПодробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

"Газпром" вирішив відсьогодні припинити постачання газу Україні. Заявляє, що навіть повернув отриману за березень передоплату. А в "Нафтогазі" святкують перемогу над російським монополістом у стокгольмському міжнародному суді. "Газпром" має сплатити йому 2,5 мільярди доларів.

Подробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

 

Вибір редакції