Іноземні інвестори негативно оцінюють післявиборну ситуацію в Україні

Після президентських виборів гривня подешевшала на 0,5%, на стільки ж знизилася вартість держоблігацій. Інвестори відносять Україну до "ризикованих капіталовкладень".

Іноземні інвестори негативно оцінюють ситуацію в Україні, яка склалася після другого туру президентських виборів.

За даними агентства фінансових новин Bloomberg, вартість українських державних облігацій впала на півпроцента і на стільки ж подешевшала гривня.

"На даний момент ризики зростають з огляду на те, що остаточний результат може бути заперечений з наступними можливими юридичними кроками. Тому ми розглядаємо результат цих виборів як дещо негативний для ринків", - вважають банківські стратеги Андреас Колбе і Кун Чау.

Інший впливовий оглядач, нобелівський лауреат з економіки Пол Кругман в інтерв'ю фінансовому телеканалу CNBC нагадав, що "програма кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду на суму 16,4 млрд доларів залишається замороженою, до того ж у глобальних інвесторів дещо зменшується апетит до ризикованих капіталовкладень, тому перспектива чергового раунду політичного поєдинку вельми негативно вплине на українські ринки".

Натомість виконавчий директор фонду Блейзера в Україні Олег Устинко прогнозує, що у 2010 році розпочнеться певне оздоровлення української економіки: збільшуватимуть експорт металургійна та хімічна галузі, об’єднуватимуть капітали банки, попит на українські цінні папери збільшиться, а економіка держави покаже зростання на 2 - 4 %. На його думку, новий глава держави може використати таку ситуацію для економічних реформ. Але почати свою роботу на посаді він буде змушений з пошуку нових кредитів.

Читайте також:

Українці перестали купувати долари

Результати виборів в Україні: Янукович випереджає Тимошенко більш як на 3%

Українська економіка вийде на докризовий рівень через 7 років

За місяць ціни в Україні зросли на 1,8%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: