Іноземні інвестори покидають Росію

Великий капітал продовжує залишати Росію, але масштаби відтоку скоротилися до 5 млрд доларів у травні.

Чистий відтік іноземного капіталу з Росії склав у травні близько 5 млрд доларів, повідомила директор департаменту платыжного балансу Центробанку РФ Лідія Трошина. Це менше, ніж у квітні (7,8 млрд дол.). Але у квітні відтік був пов'язаний з ростом іноземних активів банків, перш за все "Сбербанку", травневий же відбувся за рахунок компаній, сказала Трошина.

Відтік міг сповільнитися завдяки календарю, каже Наталія Орлова з "Альфа-банку": у травні багато святкових днів і нижча підприємницька активність.

У травні одночасно з відтоком вперше скоротилися майже на 3 млрд дол. міжнародні резерви, говорить вона, якщо тенденція продовжиться, з'являться передумови для ослаблення рубля, що може стати сигналом для виходу з російського ринку.

За січень - травень 2011 р. чистий відтік капіталу склав близько 34,7 млрд дол., а з вересня 2010 р. - більше 60 млрд дол. Влада здивована феноменом: відтік на тлі дорожчання нафти. Учасники валютного ринку, можливо, очікують на зниження цін на нафту, але більш імовірно, що впливає не цілком сприятливий інвестиційний клімат, вважає голова ЦБ Сергій Ігнатьєв.

Нагадаємо, що проблеми з відтоком іноземного капіталу є також в Україні. Основними перепонами, які заважають інвесторам працювати у країні є адміністративні бар'єри, нерозвинута інфраструктура та непередбачувана податкова система.

Про це заявив керівник податкової та юридичної практики у СНД з компанії "Ernst & Young" Петро Мєдвєдєв.

Читайте також:

Інвестори не йдуть в Україну через проблеми з ПДВ та непередбачувану податкову систему

Інвестори розчарувалися в країнах СНД

Янукович запросив закордонних інвесторів подивитися на роздягнених українок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: