Іноземні інвестори розчарувалися в Януковичі

Інвестори мають намір розширювати бізнес в Україні, проте стурбовані відсутністю обіцяних реформ Януковичем.

Серед європейських країн, Україна стала найгіршою з точки зору закордонних інвесторів, що розчарувало Європу відсутністю обіцяних реформ владою Януковича.

Про це заявила Анжель Айкгофф, керівник інформаційного департаменту Австрійського контрольного банку.

Найкращі очікування щодо розвитку кон'юнктури ринку, згідно з оцінками інвесторів, у Польщі та Росії. Відповідно, саме у цих країнах більшість інвесторів планує найближчим часом розширювати свою діяльність. Позитивну динаміку ділового клімату, тією чи іншою мірою, за підсумками третього кварталу демонструють усі країни регіону – від Чехії і Угорщини до Румунії. Єдиний виняток – Україна.

Як і в інших країнах регіону, після різкого погіршення ділового клімату у розпал кризи, протягом 2009 року в Україні спостерігалося поступове поліпшення ситуації. У другому кварталі цього року в Україні було зафіксовано особливо відчутне покращення настроїв інвесторів. Однак вже у третьому кварталі показники за всіма критеріями значно впали.

"Очевидно, інвестори стурбовані. Коли в Україні змінилася влада, вони раділи стабілізації політичної ситуації і мали високі очікування. Але ж обіцяні реформи мають нарешті втілюватися. Йдеться про полегшення податкового тягаря і про боротьбу з корупцією. Інвестори хочуть нарешті відчути правову захищеність. Янукович має втілити у дії той кредит довіри, який він отримав", - зауважує Айкгофф.

Представниця Австрійського контрольного банку критикує брак прозорості у прийнятті урядових рішень в Україні. На даний момент йдеться насамперед про Податковий кодекс. З одного боку, уряд і президент обіцяють зниження податків і уніфікацію законодавства. Однак бізнес стурбований тим, в який спосіб готується документ.

"З економічної точки зору важко зрозуміти, яким чином Україна сидітиме на шпагаті між обіцяним зменшенням податків для підприємств і вкрай поганою ситуацією з наповненням державної скарбниці. Але найважливіше: бракує прозорості", - каже Анжель Айкгофф.

Водночас, попри деякий скепсис в очікуваннях реформ і несприятливий діловий клімат, більшість інвесторів планують розширювати свою діяльність в Україні. За показником планів експансії Україна у рейтингу ділового клімату перебуває на третьому місці – слідом за Польщею та Росією. "Інвестори вірять в Україну. Вони готові до експансії", - підсумовує Айкгофф.

Плани експансії іноземних компаній, попри деяке скорочення, зберігаються на високому рівні. Варто зауважити, що готовність вкладати гроші в Україну, як випливає з австрійського індексу, після кількарічної перерви повернулася після президентських виборів.

Читайте також:

В Україні з'явилась монета на честь ювілею Януковича

Янукович пообіцяв захищати українську мову

Ющенко нажалівся Януковичу, що Пшонка хоче його крові

Янукович: Україна пам'ятатиме героїв, які вибили гітлерівців з Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: