Іноземний інвестор повністю викупив український комерційний банк

Діяльність "Комерційного індустріального банку" буде спрямована на обслуговування малого та середнього бізнесу.

Власником 100% акцій українського "Комерційного індустріального банку" (ComInBank) став інвестор Стефан Пол Пінтер. Керівництво банку та члени Наглядової ради не мають часток у статутному капіталі. Дозвіл на купівлю фінустанови Нацбанк надав 30 вересня цього року.

Пінтер є засновником та виконавчим директором GML Capital LLP, приватної інвестиційно-банківської та управлінської компаній з головним офісом у Лондоні. Бізнес Пінтера спеціалізується на інвестиціях у ринки, що розвиваються. Група GML була заснована у 1983 році, має офіси у Лондоні, Києві, Москві, Генуї та Тбілісі, та здійснює управління активами у розмірі більше 600 млн доларів (у тому числі частина активів інвестована у цінні папери України та деякі держпідприємства України). Крім того, у період від 2007-го до 2012 року компанія під управлінням Пінтера була власником понад 50% акцій ПАТ "Банк "Київська Русь". Цю фінустанову Нацбанк ліквідував 16 липня 2015-го.

"Головними стратегічними цілями нового власника банку є розвиток можливостей банку з обслуговування підприємств малого та середнього бізнесу і підприємців в Україні, впровадження сучасних банківських продуктів для пришвидшення розвитку економіки України. Також особлива увага буде приділена підвищенню ефективності та прибутковості діяльності банку", – ідеться в повідомленні ComInBank.

Стефан Пінтер зазначив, що його "позитивно вражають деякі останні тренди у напрямку до реальних реформ економіки України, зокрема у фінансовому секторі. Я маю оптимістичний погляд на перспективи зростання економіки України у найближчі роки. На мій погляд, двигуном динамічного зростання в Україні буде підприємництво. Середні та малі підприємства можуть залучити значний невикористаний людський капітал в Україні та також скористатися перевагами та можливостями міжнародної торгівлі з країнами Європейського Союзу та іншими країнами-сусідами".

ComInBank був заснований в 1993 році з головним офісом у Києві. Має 13 відділень у десяти великих містах України. Є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

На сайті Нацбанку вказано, що незалежно від формального володіння вирішальний вплив на управління та діяльність "Комерційного індустріального банку" станом на 8 липня 2016 року здійснював Євген Казьмін "у зв'язку із тим, що ТОВ "Інко-Форт", якому належить 33,3% акцій банку, дочірнє підприємство "Феротранс", якому належить 32,98% акцій банку, ТОВ "Арго-Дубль", якому належить 33,72% акцій банку є номінальними власниками акцій банку, оскільки володіють належними їм акціями банку на користь Казьміна Євгена Васильовича та виконують юридично значущі дії відносно до акцій банку лише на підставі його інструкцій та вказівок як бенефіціарного власника. Також Казьмін Євген Васильович є членом Наглядової ради банку".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: