Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інститут Шалімова опинився перед загрозою закриття через загадкове недофінансування

Чому в січні потреби закладу не були профінансовані навіть наполовину – незрозуміло.

Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова нема чим платити медикам за січень. Виділених державою грошей не вистачає на нову мінімальну зарплату лікарів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дефіцит бюджету відомого медичного закладу, де вперше в світі пересадили підшлункову залозу і вилікували людину від цукрового діабету, покривають за рахунок благодійних внесків – їх просять робити самих пацієнтів. На останніх лікарі можуть виділити тільки знеболювальне, спирт та антибіотики, але й вони вже днями закінчаться. "Такої критичної ситуації в нашому Інституті, як зараз, вже не було кілька років", - зізнається завідувач відділу трансплантації нирки лікар-хірург Рубен Зограбян.

ВідеоІнститут хірургії та трансплантології імені Шалімова опинився не межі закриття

У січні грошей на Інститут виділили менше, ніж потрібно – не врахувавши потреб у медпрепаратах, харчуванні, енергоносіях та підвищенні мінімальної зарплати. Загальний дефіцит становить 45%. "На фінансування заробітної плати в місяць потрібно 7 мільйонів, а нам на цей місяць виділили 2 мільйони 700 тисяч. Для того, щоб цими коштами забезпечити мінімальну оплату праці, ми повинні скоротити 40% персоналу", - розповів директор Національного інституту хірургії та трансплантології Олександр Усенко.

Працівникам уже пропонують іти у відпустку за власний рахунок. Старша медична сестра Олена Шоломицька після 25 років роботи в інституті розгублена, бо платіжка за комунальні послуги тепер більша, ніж зарплатня. "Це вже критична ситуація, яка ставить під загрозу взагалі існування цього закладу", - коментує Усенко та не розуміє, чому склалася така ситуація і що він має говорити працівникам.

Фотогалерея У Києві до медичного вишу незаконно зараховували іноземців (5 фото)

Бюджетні кошти на медиків, які роблять унікальні для України операції, розподіляє президія Академії медичних наук. До її складу входять 36 інститутів. Президент академії обіцяє, що в лютому ситуація поліпшиться, бо вже погоджене рішення з Мінфіном про повернення до фінансування за грудневою схемою. Однак цих коштів усе одно не вистачить для повноцінної роботи – та хоча б допоможе уникнути скорочень.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції