Інвестор Більшовика буде змушений домовлятися з Київміськрадою, яка претендує на цех №5 — ЕП

Дата публікації
Перегляди
359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Інвестор Більшовика буде змушений домовлятися з Київміськрадою, яка претендує на цех №5 — ЕП

Покупець "Більшовика" буде змушений реєструвати окремі земельні ділянки, що наразі відсутні у кадастрі.

Одним з найбільших ризиків купівлі "Більшовика" (Перший київський машинобудівний завод, ПКМЗ) для потенційного інвестора може стати спадкова судова тяганина з київською міською владою щодо вартості та відчуження цеху №5, земля під яким потрібна місту для закінчення транспортної розв’язки біля станції метро "Шулявська".

Про це пишуть журналісти "Економічної правди" у статті "Вісім больових точок "Більшовика": чому державі не просто продати 35 га на Шулявці"

Наразі через це спірне питання Київська міська державна адміністрація (КМДА) судиться з Фондом держмайна (ФДМУ), а третьою стороною в цій суперечці виступає ПКМЗ. "До вирішення судової суперечки доля спірного майна поки що залишається невідомою. Цілком можливо, що майбутній покупець буде змушений сам домовлятись із місцевою владою", — наголошують автори матеріалу. 

Вони зазначили, що крім цього, покупець "Більшовика" буде змушений реєструвати окремі земельні ділянки, що наразі відсутні у кадастрі, а також — змінити цільове призначення всієї площі колишнього підприємства.

Крім того, за даними ЕП, ризик для покупця ПКМЗ складають і несформовані земельні ділянки через "ризик вилучення частини земель". "Співрозмовники ЕП запевняють, що на території ПКМЗ є несформовані земельні ділянки, яким не присвоєно кадастровий номер. Мовляв, "їх не існує". Покупець думає, що купує одну кількість землі, а отримує значно менше", – констатує співрозмовник ЕП, якого цитує видання. 

Щодо зміни цільового призначення потрібно: погодити проєкт землеустрою з місцевим управління Держгеокадастру та департаментом містобудування та архітектури КМДА; отримати затверджений план зонування території – детальний план території у виконавчих органах КМР. 

"Остаточне рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки належить до компетенції Київради та приймається депутатами на черговій сесії. Тобто, потрібно переконати багатофракційний депутатський корпус КМР у необхідності прийняття рішення на користь інвестора. З іншого боку, не варто забувати про КМДА, яка сподівається отримати корпус №5", — нагадали журналісти. 

Резюмуючи, автори зазначають, що, з одного боку, майбутній покупець ПКМЗ разом з активом фактично купує "квиток на війну", а з іншого — вможе отримати 35 га землі неподалік від центру та "перетворити цей актив на успішний девелоперський проєкт". "Звісно, за умови, якщо вирішить усі конфліктні ситуації навколо відчуження нерухомості, оренди та забаганок київської влади", — йдеться в статті. 

Журналісти видання провели опитування серед бізнесменів щодо привабливості "Більшовика" як об’єкта великої приватизації. Так, у випадку оцінки ПКМЗ для продажу в мільярд гривень і більше, бажаючих його придбати буде зовсім небагато, адже разом з ділянкою майже в центрі потенційний покупець отримає й купу проблем і ризиків. 

"У Фонді держмайна вважають, що держава може отримати за ПКМЗ мінімум 1 млрд грн. Проте, за словами опитаних ЕП бізнесменів, яких потенційно може зацікавити "Більшовик", з цим якраз не все так просто. Як виявляється, потенційний покупець може не отримати об'єкт "цілісно", та ще і наразитись на складнощі у вигляді конфліктів з містом та третіми особами. А ще на нього чекають "мінус" близько 600 млн грн, які заборгував ПКМЗ", — йдеться в матеріалі. 
Нагадаємо, в Україні продовжується програма "Велика приватизація". Очікується, що перші аукціони з продажу державного майна відбудуться вже влітку 2021-го. В Уряді визначили перелік пріоритетних для продажу активів, серед яких, зокрема — ПКМЗ (колишній "Більшовик"). 

Наразі Фонд державного майна України (ФДМУ) разом із обраним у межах конкурсу радником — компанією KPMG Україна  — проводять підготовку ПКМЗ до продажу. За словами заступника очільника ФДМУ Тараса Єлейка, крім базових умов приватизації, також планується опрацювати план збереження виробництва та створення нових робочих місць.

Дата публікації
Перегляди
359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація