Інвестори знову цікавляться Україною

Зростання інтересу інвесторів свідчить про те, що низькі міжнародні рейтинги України необ'єктивні.

Протягом останнього місяця ціни на українські єврооблігації зросли в середньому на 20%, що свідчить про відновлення інтересу інвесторів до України.

Про це заявив генеральний директор інвестиційної компанії Phoenix Capital Олександр Омельчук.

"За останній місяць увага інвесторів до України посилилася, оскільки інвестори побачили можливості величезного арбітражу між реальним кредитним ризиком та існуючими котируваннями", - зазначив він.

За словами Омельчука, зараз баланс попиту та пропозиції змістився, і багато інвесторів почали розглядати українські єврооблігації, як привабливий інвестиційний інструмент. З огляду на це, експерт зазначив, що негативні рейтинги, які Україні дають міжнародні рейтингові агентства, не відповідають реальній ситуації.

"Деякі країни з рейтингами на декілька ступенів вищими, ніж рейтинг України, або переживають серйозні внутрішні безлади, або навіть залучені в збройні конфлікти. Тому частина суб'єктивізму тут, швидше за все, присутня", - впевнений експерт.

Голова Phoenix Capital додав, що майже відразу після зниження рейтингів, котирування українських суверенних облігацій почали зростати, що зайвий раз підтверджує ставлення інвесторів до думки рейтингових агентств, яке суттєво змінилося під час кризи.

Крім того, Омельчук схиляється до думки, що обслуговування суверенного боргу України не викличе проблем, оскільки цього року по ньому потрібно виплатити всього 2,3 мільярда доларів. "Але ринок заборгованості банківського і корпоративного сектора - це, значною мірою, питання, що хвилює, і це той чинник, який тисне на курс валюти", - в той же час помітив експерт.

За словами Омельчука, на місцевому облігаційному ринку, де перші дефолти були зафіксовані восени 2008 року, зараз зафіксована вже хвиля дефолтів. "Багато облігаційних випусків зараз реструктуризуються в явній і неявній формі", - констатував глава Phoenix Capital.

В той же час, якщо правильно організувати операції з реструктуризації, вони можуть бути вигідні і компаніям, і банкам, хоча поки що на українському ринку такі публічно відомі прецеденти відсутні. "Що стосується перспектив ринку акцій, то він знаходитиметься в затишші, як мінімум, до кінця цього року", - також спрогнозував економіст.

За його словами, українські активи досить сильно впали в ціні, проте прихід до так званого "гривневого простору" української економіки іноземних інвесторів значною мірою стримує відсутність чіткішої відповіді на питання, чи завершилася девальвація гривни, і на чи найнижчому рівні знаходиться сьогодні ціна українських активів.

"Українські активи коштують невиправдано дешево. Але це питання появи в світі ліквідності і якоїсь мінімальної довіри до України. Іноземні інвестори вже приглядаються, але в інвестиційній спільноті, як і раніше, є відчуття подальшої девальвації, тому в країну поки ніхто не заходить", - пояснив Омельчук.

Порівнюючи інвестиційні ризики України та Росії, експерт назвав це питанням оціночних думок. "При тому що російський ринок інфраструктурно набагато краще розвинений, з точки зору захисту прав власності я не був би настільки категоричний", - зазначив він.

Омельчук зробив висновок, що іноземні інвестори повернуться до України не раніше, ніж наприкінці 2009 року. Причому за умови відновлення світового ринку. "Сьогодні ринок неліквідний – немає ні продавців, ні покупців, ні обсягів торгів" - описав нинішню ситуацію експерт.

В той же час, він впевнений, що як тільки в світі з'явиться вільна ліквідність, вона  "увіллється і в українську економіку". Коло суб'єктів, які інвестують в Україну, досить тісне, тому повернуться вони також разом, як разом вирушали з ринку, що і призвело до такого різкого падіння економіки.

Аналітик підкреслив: у таких умовах головним інвестором в реальний сектор економіки в 2009 році однозначно буде український промисловий інвестор, в меншій мірі – російський.

"Великі українські компанії, що зберегли можливість заробляти гроші і запас ліквідності, консолідуватимуть свої галузі, купуватимуть слабкіших конкурентів, і це буде досить масований процес у низці галузей", - впевнений Омельчук.

Він спрогнозував частку українського капіталу в операціях злиття/поглинання за підсумками цього року на рівні 70-80%. "Спочатку буде приріст котирувань, потім - приріст на обсягах. ПФТС-индекс підніметься з нинішніх 250 пунктів до 400-500 пунктів, а далі буде поступове плавно зростати. Складно сказати, скільки часу буде потрібно, щоб повернутися на досягнутий торік рівень історичного максимуму - 1180 пунктів. Ймовірно, роки", - впевнений Омельчук.

Він також підкреслив, що результатом світової фінансової кризи стане більший інтерес до акціонерного капіталу, як доброго способу уникнення кредитних рисок, що оцінюються тепер справедливіше, а також посилення боротьби з інфляцією, викликане масованими вливаннями грошових коштів.

Читайте також:

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн. гривень

Україна просить МВФ дати більше грошей

Українським кредитним спілкам загрожує масове банкрутство

Вкладники банків припиняють депозитну паніку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: