Іпотечний скандал: банк ING подав у суд на українців

Американська філія банку звинувачує вихідців з України та Росії в афері на 6 мільйонів доларів.

Американська філія нідерландського банку ING подала до суду Сіетлу позов проти вихідців із України та Росії. Їх підозрюють у змові з метою отримання іпотечних кредитів на нерухомість із завищеною ціною.

В афері, про яку оголосив ING, були задіяні ріелторська та депозитарні компанії, страхові агенти, оцінювачі та власник крамниці з продажу автомобілів. За інформацією банку, їхня змова коштувала йому 6 мільйонів доларів.

Разом із тим, юристи відзначають, що позов ING є безпрецедентним. Адже банк вперше вдається до аргументу про злочинну змову позичальників задля того, щоб повернути кредитні гроші. Зазвичай про шахрайство заявляють покупці.

В цілому, підозрювані взяли дев'ять іпотечних кредитів з листопада 2007 по червень 2008 року. За звинуваченням банку, вони фальсифікували інформацію про прибутки позичальників і завищили оціночну вартість нерухомості. Афера була виявлена лише після того, як позичальники перестали платити банку.

Основними підозрюваними в іпотечній справі є вихідці з Росії та України. Зокрема, це голова іпотечної компанії Nationwide Home Lending Алла Соболь, власник депозитарної компанії Emerald City Escrow Джейкоб Корн, а також чоловік Алли Соболь Девід Соболь. У момент подачі банківського позову і Nationwide Home Lending, і Emerald City Escrow вже припинили існування.

Разом із тим, названі люди допомогли позичальнику отримати кредит в 935 тисяч доларів у місті Такома (штат Вашингтон) на будинок, який був оцінений в 1,35 мільйона доларів, що є надзвичайно завищеною ціною. Від операції компанія Алли Соболь отримала 30 тисяч доларів. В цілому за дев'ять кредитів компанія отримала 130 тисяч доларів.

Під підозрою зараз також власник автомобільної крамниці Euro and Exotic Garage Віктор Мохнах. Він забезпечував позичальників фальшивими документами, в яких йшлося про їхні прибутки та місце роботи. Двоє з позичальників, подружня пара, фігурували фінансовими директорами автомобільного магазина з шестизначним прибутком. Насправді ж чоловік виявився маляром, жінка - домогосподаркою. Мохнах заперечує свою провину.

Адвокат подружжя Соболь у свою чергу заявляє, що його клієнти були обдурені, і особливо наполягає на тому факті, що їх рідними мовами є російська й українська.

Читайте також:

Турецький суд дав українському хакеру 30 років в'язниці

"Аферист сторіччя" Медофф визнав свою вину

Банкір-мільярдер видурив у американців 8 млрд. доларів

В Іспанії розкрито шахрайство на 450 мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: