Ірак оштрафує Україну за зрив збройового контракту

Загальна сума штрафу може зрости до 55 млн доларів - така санкція обумовлена в контракті.

Ірак виставив Україні штраф у сумі 165 тисяч доларів за зрив термінів постачання партії літаків Ан-32Б. Поставка БТР-4 в Ірак також зірвана.

Про це повідомило видання "Фокус" з посиланням на джерела, близькі до збройного бізнесу. Загальна сума штрафу може зрости до 55 млн доларів - така санкція обумовлена в самому контракті. Контракт був укладений між міністерством оборони Іраку і держпідприємством "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогресс", дочірньою компанією "Укрспецекспорту".

Перша поставка БТР-4 в Ірак також була зірвана і перенесена на кінець лютого цього року. Але Ірак поки не повідомляє про можливу компенсацію. Однак Багдад вже зажадав збільшити першу партію БТР із 11 до 26 машин.

Як пише видання, 18 січня прем'єр-міністр Микола Азаров зібрав у Кабміні термінове засідання для обговорення долі контрактів. На ньому був присутній голова новоствореного оборонного концерну "Укроборонпром" Дмитро Саламатін. Подробиці наради у прем'єра поки невідомі.

Нагадаємо, Україна зобов'язалася поставити в Ірак 420 бронетранспортерів (БТР-4) на суму 457,5 млн доларів. З них - 270 лінійних БТР-4, 80 командирських, 30 штабних, 30 медичних та 10 ремонтно-евакуаційних машин. Також сторони домовилися про продаж Іраку шести транспортних літаків Ан-32 на суму 99 млн доларів.

Штраф за зрив контракту становить 1% на місяць від вартості не поставленої техніки (починаючи з другого місяця затримки). Ірак має право вимагати не більше 10% від загальної суми (55 млн доларів). Виняток - рішення Іраку або форс-мажорні обставини (землетруси, повені або введення міжнародного ембарго).

Читайте також:

Ірак забракував українські БТРи

За рік Україна продала зброї на мільярд доларів

Янукович готує українську "оборонку" до об'єднання з російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: