Ірак просить кредиту МВФ

Падіння світових цін на нафту, яка складає 90% іракського експорту, змусило Ірак просити 7 млрд доларів у МВФ.

Іраку необхідний кредит від Міжнародного валютного фонду на сім мільярдів доларів для покриття бюджетного дефіциту в 2009 та 2010 роках.

Таку заяву зробив міністр фінансів Іраку Бакер Джабр Солаг, зазначивши, що зараз його країна намагається отримати кошти від МВФ.

Бюджетний дефіцит в Іраку, як очікується, складе в поточному році 20,3 мільярди доларів. Багато в чому він викликаний різким падінням цін на нафту наприкінці 2008 – початку 2009 років. Якщо в середині минулого року барель нафти на світових ринках коштував понад 147 доларів, то на кінець року його вартість знизилась до 35 доларів.

Прибутки від видобутку нафти й газу приносять до бюджету Іраку до 90% надходжень. Раніше припускалося, що дефіцит поточного року буде покритий за рахунок невикористаних надходжень бюджету 2008 року.

У січні поточного року повідомлялося, що прибутки Іраку від продажу нафти в 2008 році перевищили 61 мільярд доларів, а роком раніше слали близько 39 мільярдів. При цьому зростанню нафтових доходів держави падіння цін на нафту не завадило.

Інші нафтовидобувні країни Перської затоки також були змушені перейти на дефіцитне бюджетне планування через зниження світових цін на нафту. Наприклад, бюджетний дефіцит Саудівської Аравії очікується на рівні 17 мільярдів доларів, а Оману – близько двох мільярдів доларів.

Раніше повідомлялось, що австрійська нафтогазова компанія OMV AG та угорська MOL Nyrt придбали загалом 20% акцій іракської газової компанії Pearl Petroleum з метою збільшення видобутку газу на півночі Іраку.

Читайте також:

Після досягнення піврічного максимуму ціна нафти знову впала

Задля економії нафти Обама введе жорсткіші стандарти для автомобілів

Ціни на нафту, як і попереджали експерти, зросли

СБУ викрила дві підпільних нафтових свердловини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: