Іран продовжить збагачення урану, "навіть за війни з США"

В Ірані не збираються припиняти збагачення урану. Вже 40 кг напрацювали до 20%.

Іран збагатив 40 кг урану до 20%, заявив представник Тегерана при МАГАТЕ Алі Асгар Солтані на прес-конференції в Москві в четвер. За його словами, Іран "повністю володіє технологіями збагачення урану і ніколи не припинить ці роботи".

Дипломат повідомив також, що Іран не збирається вводити мораторій на збагачення ядерного палива, незважаючи на відповідні прохання МАГАТЕ. Дипломат пояснив, що у Тегерана немає ніяких гарантій стабільних поставок ядерного палива.

"Якщо ми не будемо вкладати гроші у виробництво палива, то весь капітал, який ми вклали в будівництво станції (у Бушері), пройде даром", - зазначив Солтані.

Він запевнив, що Іран продовжить збагачувати уран навіть у разі військового удару США, а також, що іранська влада вже вжила заходів по захисту ядерних об'єктів країни. "Ми передбачили інший об'єкт у Кумі в якості резервного об'єкта. Якщо хтось піддасться нападу, ми тут зможемо продовжити процес збагачення. Процес збагачення в Ірані не буде припинений ні санкціями РБ ООН, ні вірусами, ні погрозами", - заявив представника Тегерана.

Разом з тим він сказав, що Іран готовий зустрітися для переговорів з так званою Віденською групою з обміну низькозбагаченого урану на високозбагачений. У Віденську групу входять Росія, Іран, Франція, США і МАГАТЕ. За його словами, Іран готовий продовжити переговори з постачань палива для дослідницького реактора в Тегерані.

Солтані підтвердив готовність Тегерана "передати 1200 кілограм свого природного урану для збагачення в одній із країн і отримати натомість 120 кілограм збагаченого урану до 20%". "Така кількість збагаченого урану до 20% необхідна нам для того, щоб завантажити (паливо) в Тегеранський дослідницький реактор і не припиняти виробництво ізотопів для наших ракових хворих", - пояснив Солтані.

Влада ІРІ має намір запросити "делегатів від Росії, Китаю та Європейського союзу відвідати іранські ядерні об'єкти до початку чергового раунду обговорення іранського досьє, яке має відбутися в кінці січня в Стамбулі".

Солтані відзначив також, що іранська атомна галузь вже здатна самостійно "виробляти і ядерні паливні стрижні для вироблення ядерного палива і завантаження дослідницьких реакторів". За його словами, "якщо перший іранський стрижень буде поміщений в дослідницький реактор в Тегерані, то відпаде необхідність вести далі переговори щодо поставок Заходом палива на цей реактор".

"В даний час, - сказав Солтані, - наш реактор ще працює на аргентинському паливі і виробляє ізотопи, яких потребують наші ракові хворі". Відповідаючи на питання журналістів про те, чи торкнувся запущений не встановленими поки кібертерористами вірус Stuxnet комп'ютерні системи іранських заводів зі збагачення урану і АЕС "Бушер", Солтані заявив, що "ніякого вірусу на наших заводах немає, центрифуги успішно працюють і напрацьовують збагачений уран".

Іранський постпред при МАГАТЕ вважає при цьому, що шанси Росії виграти майбутній тендер на будівництво нової АЕС в Ірані найбільш переважні. "У порівнянні з іншими країнами, ми будемо давати більше очок Росії, тому що ми їй більше довіряємо", - сказав він у четвер на прес-конференції в Москві. Він нагадав, що керівництво Ірану поставило завдання довести частку атомних електростанцій в загальній сумі вироблюваної електроенергії до 20 тисяч мегават.

Одночасно президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що майбутні 21-22 січня в Стамбулі переговори Ірану з "шісткою" міжнародних посередників будуть плідними тільки у випадку, якщо Захід прийме "ядерний Іран". Переговори ні до чого не приведуть, якщо Захід буде прагнути "домогтися поступок", підкреслив президент Ірану.

Читайте також:

Іран почав збагачувати уран з власної руди

Іран активізував збагачення урану і почав створювати ядерну бомбу

В Ірані запрацювала перша атомна електростанція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: