Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

85% прибутку від продажу нафти Іран отримує не в доларах, а в іншій валюті. Свої золотовалютні резерви країна також переводить в євро.

Центробанк Ірану заробив п'ять мільярдів доларів завдяки переведенню своїх золотовалютних резервів з долара в євро.

"Іран значно скоротив частку американського долара у своїй валютній корзині", - повідомив глава Центробанку Махмуд Бахмані. Він наголосив, що банк диверсифікує свої резервні фонди, щоб якомога менше залежати від валюти США.

Раніше президент Ірану Махмуд Ахмадінежад назвав долар "нічого не вартим клаптиком паперу". Вже з 2007 року країна почала переводити на євро свої зовнішні операції з продажу нафти, і за два роки Іран отримав лише 15% прибутку від продажу нафти в доларах, а 85% - в інших грошових одиницях.

На думку іранської влади, слабка валюта знижує купівельну спроможність Сполучених Штатів. Варто зауважити, що однією з причин заміни резервної валюти Ірану є політичний тиск з боку США у зв'язку з ядерною програмою Тегерана.

Більша частина валютної виручки Ірану - близько 80% - формується за рахунок нафтової торгівлі. Щодня Іран видобуває 4,2 мільйона барелів нафти і є другим за величиною експортером в рамках ОПЕК.

Обсяги золотовалютних резервів Ірану на кінець 2008 року становили 96,5 мільярда доларів. За цим показником країна посідає 15-е місце в світі.

За останні півроку долар по відношенню до євро знецінився приблизно на 15 центів: якщо в травні 2009 року один євро коштував близько 1,35 долара, то зараз - 1,5 долара.

Читайте також:

США запропонували ввести нові санкції стосовно Ірану

Іран розробив супутник для спостереженням за Європою та США

Вартість золота наблизилася до 1200 доларів за унцію

Падіння долара викликає спекуляції та затягує кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: