ІСД підкорить Америку

ІСД увійшов до корпорації, що купує сталеливарний комбінат Sparrows Point у США.

Візит Віктора Ющенка на Алчевський металургійний комбінат
ІСД увійде до великої корпорації, що нині купує металургійний комбінат у США.
ІСД увійшов до корпорації, що купує сталеливарний комбінат Sparrows Point у США. Про це повідомляють "Экономические известия" з посиланням на віце-президента консорціуму "Індустріальна група" (керує активами ІСД) Олександра Пилипенка. 

За його словами, до корпорації також увійшли американські Esmark Incorporated, Wheeling-Pittsburgh Corporation і бразильська Cia. Vale do Rio Doce (CVRD). 

Умови, на яких ІСД увійшов до корпорації, а також подробиці угоди пан Пилипенко повідомити відмовився, пославшись на те, що вона ще не довершена. 

За словами віце-президента "Індустріальної групи", укладання угоди "увійшло до фінальної стадії". Саму угоду буде зареєстрована до 1 листопада. 

Пилипенко також повідомив, що ІСД буде поставляти на завод сталеві сляби. "Ця угода важлива для ІСД, оскільки ми виходимо на американський ринок. Ми зможемо глобальному масштабі, що виходить за межі цієї угоди, продавати сляби і, відповідно, реалізовувати свої економічні інтереси, що на цьому ринку для нас дуже важливі",— сказав він. 

За даними The Wall Street Journal, загальна сума угоди складає 1,35 млрд. Очікують, що бразильській і українській компаніям належатимуть міноритарні пакети акцій американського підприємства. 

Слід відзначити, що це не перший приклад співробітництва ІСД з американською і бразильською компаніями. У жовтні минулого року ІСД разом з Duferco International домовилися про постачання щорічно до 1,4 млн. т слябів групі сервісних центрів Esmark. 

А CVRD з початку року забезпечує частину потреб ІСД у залізній руді. Щодо комбінату Sparrows Point, то в лютому цього року міністерство юстиції США наказало Mittal Steel продати його, щоб не допустити монополізації ринку в результаті злиття Mittal Steel і Arcelor. 

Sparrows Point може випускати до 3,9 млн. т стали в рік, включно з 500 тис. т білої жерсті, що використовується у виробництві банок для продуктів харчування, аерозолів, фарб тощо. За деякими оцінками, завод може приносити доход до 1 млрд. 

Заступник директора "Держзовнішінформ" Володимир Піковський відзначає, що за рахунок участі в акціонерному капіталі Sparrows Point ІСД буде отримувати додатковий прибуток від постачання своїх слябів на меткомбінат. 

Те ж стосується і бразильської CVRD - найбільшого світового виробника залізної руди. Не виключено, що для забезпечення постачань на американський завод буде задіяно додаткові потужності на Алчевському меткомбінаті, де восени очікується введення в експлуатацію конвертерного цеху. Програма модернізації комбінату припускає протягом декількох років збільшення виробництва сталі до 7,5 млн. т у рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: