ІСД скорочує працівників і припиняє всі інвестиційні проекти

Корпорація "Індустріальний Союз Донбасу" оголосила про припинення реалізації всіх інвестиційних проектів в Україні.


Про це заявив сьогодні голова ради директорів ІСД Сергій Тарута.

Тарута уточнив, що інвестпроекти модернізації і розвитку виробництва на "Алчевському металургійному комбінаті" передбачали освоєння капвкладень у розмірі 2 млрд. дол., на "Дніпровському металургійному комбінаті ім. Дзержинського" - 1,2-1,5 млрд. дол.

Металургійний комбінат
УНІАН
Третину працівників металургійних підприємств скоротять
Тарута наголосив, що на даний час практично всі підприємства галузі в Україні знаходяться на межі зупинки.

"Ми зіткнулися з відсутністю попиту на свою продукцію", - пояснив Тарута. Він також відзначив, що підприємства, які намагалися реалізувати інвестпрограми для розвитку виробництва, зараз перебувають у набагато гіршому становищі, ніж ті, хто цього не робили. "Тому що у них значний портфель західних кредитів, і є більший ризик, що вони будуть відкликані", - зауважив Тарута.

Тарута повідомив, що власники металургійних підприємств планують скорочення кількості працівників на одну третину. "Це не наша провина, ми просто не можемо забезпечити цих людей зарплатою", - заявив він.

Він відзначив, що у зв'язку з цим протягом найближчих 10 днів українська влада повинна об'єднати зусилля уряду, Секретаріату президента, ВР і НБУ для термінового ухвалення пакету антикризових рішень. "Через 1-3 місяці вже буде пізно їх приймати", - наголосив Тарута.

Він вважає, що зовнішніх запозичень у 2-3 млрд. дол. буде недостатньо для подолання кризових явищ в українській економіці, перш за все в її фінансовому секторі.

Він також висловився за перегляд проекту держбюджету-2009 на користь зменшення його витрат. Крім того, на думку голови ради директорів ІСД, у 2009 році необхідно зменшити витрати українських державних корпорацій, в т.ч. НАК "Нафтогаз України", "Укрзалізниці". "Без цього ситуація не стабілізується, без цього будуть дефолти", - наголосив Тарута.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: