Ісландія відмовилася платити компенсації іноземним вкладникам

Майже чверть ісландців, що володіють виборчими правами, відмовилися підтримати законопроект про виплату компенсацій іноземним вкладникам.

Президент Ісландії Олафур Рагнар Грімссон (Olafur Ragnar Grimsson) наклав вето на законопроект про виплату компенсацій іноземним вкладникам, що постраждали від банкрутства інтернет-банку Icesave.

Про вето громадяни країни попросили президента в колективному зверненні. Під цим документом підписалася майже чверть ісландців, що володіють виборчими правами. Авторів звернення обурило те, що згідно з прийнятим парламентом законопроектом на виплату компенсацій іноземцям повинно було піти цілих 3,8 мільярда євро з бюджету. Якщо розділити цю суму на всіх ісландців, то вийде, що законопроект обійшовся б кожному жителеві країни в 12 тисяч євро.

Єдиний спосіб, яким можна подолати президентське вето - всенародний референдум. Чи стане парламенту скликати референдум, поки не повідомляється. Раніше опитування громадської думки показали, що проти виплати компенсацій іноземцям виступають 70 відсотків ісландців.

Уряд Голландії оголосив, що "вкрай розчарований" накладенням вето, а британське казначейство офіційно нагадало ісландському уряду про зобов'язання, що лежать на ньому.

Icesave був інтернет-підрозділом одного з найбільших ісландських банків Landsbanki. У жовтні 2008 року Icesave збанкрутував, а Landsbanki було націоналізовано. В результаті банкрутства інтернет-банку гроші втратили 400 тисяч громадян Великобританії та Голландії. Британські та голландські влади відшкодували збитки вкладників, а потім зажадали, щоб Ісландія повернула ці гроші.

Законопроект, схвалений у грудні 2009 року ісландським урядом, призначався для задоволення вимог Голландії та Великобританії. Аналітики вважали, що прийняття цього документа допоможе Ісландії вступити до Євросоюзу. Уряд Ісландії підтримував законопроект і погрожував піти у відставку в тому випадку, якщо парламент його не прийме.

Читайте також:

Жертви піраміди Медоффа отримали 530 млн дол

За роки незалежності борги України виросли в 10 разів

У Франції пограбували інкасаторів на 8 млн євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: