Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Історичний момент. З України до Китаю запустили новий напрямок "Шовкового шляху" в обхід Росії

Перші вантажі відправили з Іллічівського морського порту.

Сьогодні, 15 січня, з Іллічівського морського порту відправили перший експериментальний рейс за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай.

"Він стане новим напрямом "Шовкового шляху" і альтернативою доставки вантажів з України на ці ринки в обхід території Росії. Завдяки рішенню уряду щодо запуску такого потяга українські та європейські товари потраплятимуть до країн Середньої Азії навіть при наявності санкційних обмежень на них з боку Москви. Російське транзитне та торговельне ембарго не завадить транспортуванню наших вантажів на ринки Середньої Азії", – зазначив у Facebook прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Вантажі з України до Грузії доправлятимуть морем, далі – залізницею до Азербайджану. Потім – знову морем до Казахстану, а вже звідти – вчергове залізницею до Китаю.

Контейнерний поїзд складається з 20 вагонів і дозволить доставити вантаж з Іллічівська до Достику (Китай) за 11-12 днів.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко наголосив, що запуск цього маршруту також допоможе  вирішити дуже важливе питання імпорту в Україну світних нафтопродуктів та скрапленого газу.

"Це те, що дасть можливість диверсифікувати поставки енергоносіїв в Україну", – сказав він.

Обсяги перевезень між Україною та Китайською Народною Республікою у 2015 році склали 25,48 млн тонн, що на 2,25 млн тонн або на 11% більше, ніж за 2014-й. Це рекордний показник за останні 10 років. На сьогодні Китай посідає перше місце в експортних перевезеннях з України, змістивши на другу позицію Росію (з першої позиції за останні п'ять років) — 15,9 млн тонн.

шовковий шлях Україна-Китай
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

шовковий шлях Україна-Китай
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Судно, яким доставлять перші вантажі з України до Китаю новим "Шовковим шляхом"

Нагадаємо, в Україні планують капітально відремонтувати дорогу з Півдня країни, де розташовані морські порти, до Заходу, який уже по сусідству з Європою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції