"Історично високий рівень": експерти розповіли про ціни на фрукти та ягоди в Україні

"Історично високий рівень": експерти розповіли про ціни на фрукти та ягоди в Україні

Головною причиною подорожчання, на думку фахівців, став вплив несприятливих погодних умов на врожай.

Ціни на фрукти та ягоди на ринку України знаходяться на історично високому рівні. Найбільше, станом на початок червня, зросли гуртові ціни на суницю садову (полуницю) - в середньому в 2,6 рази.

Головною причиною, на думку фахівців, став вплив несприятливих погодних умов на врожай ягоди. Про це у середу, 3 червня, повідомляє пресслужба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

"Кілька хвиль заморозків, остання з яких була в другій половині травня, чого раніше ніколи не було в історії, знищили значну частину врожаю. Тому пропозиція суниці різко знизилася по відношенню до торішнього показника, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди", - йдеться в повідомленні.

Майже так само різко, як і суниця, подорожчали черешня і яблуко. Основна частина врожаю черешні загинула внаслідок заморозків. Цих фруктів занадто мало, і купити черешню гуртом не так вже й просто. Також негативний вплив на врожай і його якість надають рясні опади, що пройшли в більшості регіонів країни в останні два тижні, зазначають експерти.

Ціни на яблуко залишалися високими весь сезон через зниження виробництва в 2019 році. На сьогодні запаси яблука в сховищах українських садівників практично повністю вичерпані, і на ринку присутнє переважно імпортне яблуко. Відповідно, ціни на нього високі.

Ціни на грушу за рік виросли на 30-35% і зараз на українському ринку можна знайти переважно імпортну грушу.

З імпортних фруктів, за даними експертів, найменше зросли ціни на банани. За рік банан подорожчав в середньому на 2-4% в гуртовій торгівлі. Ціни на лимон зараз в середньому на 25% вище, ніж роком раніше, а на апельсин - на 40% вище.

Очікується, що найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортного абрикоса з Туреччини, Узбекистану та Іспанії.

"На жаль, сади абрикоса в Україні також сильно постраждали від заморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде вкрай низьким. Природно, що очікувати низьких цін на абрикос в цьому сезоні також не доводиться", - зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, вартість найнеобхідніших продуктів та деякі медпрепарати більше не буде стрибати. Уряд регулюватиме ціни.

Відео Урожай ранніх овочів: які ціни на городину та коли чекати здешевлення

Ранні овочі вітчизняного виробництва вже роз'їхались по всій Україні, а деякі - уже навіть зникають із прилавків. Редиску, якої ще місяць тому було вдосталь, нині ще треба пошукати. А от картоплі цілком достатньо. Про цьогорічний врожай і ціни на нього - у сюжеті.

Урожай ранніх овочів: які ціни на городину та коли чекати здешевлення

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів