"Історія невиконаних обіцянок": Рева пояснив, чому жорсткі вимоги МВФ є справедливими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр соцполітики відзначив, що Кабміну доводиться зараз відповідати за всі попередні уряди.

За роки співробітництва України з Міжнародним валютним фондом накопичилося півтора десятки невиконаних державою обіцянок. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Як повідомляє прес-служба його міністерства, ці обіцянки не забуті МВФ. "Уся наша історія співробітництва з МВФ є історією невиконаних обіцянок. На сьогодні існує приблизно 15 таких невиконаних зобов'язань, які називають "маяками", і місія МВФ виносить на порядок денний ті з них, які вважає важливими на існуючому етапі для досягнення макрофінансової стабільності", - пояснив урядовець.

ВідеоУрядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

Найближчим часом ціна на газ для населення все ж таки зросте - Ігор Насалик. Про те, коли і на скільки, міністр енергетики не уточнив. Нині тривають перемови урядовців з місією МВФ. За прогнозами експертів, вартість газу може підскочити від 20% до 60%. Підвищення цін на газ для населення до рівня ринкових є однією з ключових умов Міжнародного валютного фонду для продовження програми допомоги Україні. 

Урядовці домовляються з МВФ про підвищення ціни на газ для українців

За його словами, питання ціни на газ стоїть на порядку денному вже десять років поспіль. "Якщо говорити про ціну на газ, то цей маяк тягнеться з 2008 року. Саме тоді вперше в меморандумі з МВФ було прописано зобов'язання українського уряду вирівняти внутрішні ціни на газ із цінами імпортованого газу. Під ці плани були отримані великі кошти, усього 10 мільярдів доларів, але цей маяк тоді виконаний не був", - пояснив Рева.

Міністр наголосив, що зараз для держави наступив час розплати: виплати фінансових боргів самотужки або виконання взятих колись на себе зобов’язань. Рева вважає, що необхідні кошти можна знайти в бюджеті, але для цього доведеться суттєво обрізати всі інші статті видатків, включно з соціальними програмами. Інший варіант розвитку подій – це оголошення дефолту, що призведе до економічної та фінансової кризи. Третя можливість – перекредитуватися, однак при цьому доведеться виконати вимоги фонду.

Глава Мінсоцполітики зауважив, що уряд обрав останній варіант, але він передбачає підвищення вартості газу для населення. "Ми ведемо перемовини, і ми хочемо, щоби ціна на газ була справедливою для людей, а це означає, що розмір підвищення має ключове значення. Уряд робить усе для того, щоб це підняття було мінімальним, враховуючи ситуацію і з доходами населення і  можливості бюджету компенсувати зростання ціни на газ для громадян, які потребують державної підтримки", - пояснив Рева.

Залиште свій коментар

Вибір редакції