Перейти до змісту
Історія збагачення Черновецького. Як "Правекс-банк" будували за принципом релігійної секти

Історія збагачення Черновецького. Як "Правекс-банк" будували за принципом релігійної секти

Від продажу "Правексу" в бюджет України не було заплачено жодної копійки.

"Правекс-банк", який належав екс-мерові Києва Леоніду Черновецькому, був побудований на кшталт секти, де люди працювали майже безкоштовно. А сам він відверто знущався над працівниками.

"Та плювати мені, з ким ви спілкувалися. Навіщо мені це слухати?! Якщо ви імпотент – до побачення!", – сказав Черновецький одному з працівників у 2001 році.

Про шокуючу історію про банк релігійних зомбі та інший бізнес Черновецького ідеться в сюжеті програми "Гроші".

На хвилі бурхливих 90-х Україна почула про "Правекс". Успішний банк міг дозволити собі потужну рекламу. Однак мало хто знав, що саме стоїть за цією структурою.

До програми "Гроші" потрапило унікальне відео, як тоді ще маловідомий нардеп Черновецький проводить тренінг для співробітників свого "Правекс-банку".

На відео – робоча планерка керівників відділень банку, яка швидше схожа на проповідь пастора-харизмата. І Черновецькому було у кого вчитися. Це школа виживання. Тут немає моралі та загальнолюдських правил. Свою банківську секту Черновецький створював під себе. Тільки його думка тут мала вагу. Тут майбутній мер Києва пояснює підлеглим, як допомагати клієнтам свого банку втекти від контролю Нацбанку.

"Ви прохайте цих людей, нехай вони 49,999 роблять. Ну, там на зарплату. Бо вони потрапляють у файли Національного банку", – так Черновецький пояснював, як працівникам "Правексу" слід відводити клієнтів від контролю НБУ, коли вони знімають суми понад 50 тис. грн.

Працівники в банк добиралися не тільки за принципом відданості. Головний фактор – сліпе слідування за своїм духовним лідером Леонідом Черновецьким.

"У Верховній Раді, я вам скажу, я непогано виступаю. Я все-таки професійний, ну, базіка (болтун – рос.)", – зазначив Черновецький.

Побожний банкір також пояснює, як заробляти на слабкостях плебсу, вступаючи в кооперацію з місцевими супермаркетами.

"Якщо я прийду і скажу: "Ти що, старий, божевільний?!. У мене в твоєму районі 4 тисячі власників пластикових карт. Якщо ти даси їм 10-5 відсотків, вони всі в твій магазин попруть. Бо поруч немає. І тоді у тебе будуть купувати ці 2 тисячі осіб. Беремо по пляшці горілки в день", – пояснював Черновецький своїм працівникам.

Українські ЗМІ називали "Правекс-банк" сектою. Чому? В очі кидалися тоталітарні методи управління тодішньої родини Черновецький-Айвазова. Дружина мільйонера проводила щотижневі засідання співробітників банку, на яких вихваляла засновника і пастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджі і поширювала його літературу. Окремо варто відзначити підручник пастора Сандея з "Християнської камасутри".

Середній вік новобранців "Правексу" – 25 років. Вразлива психіка, можливість впливати і маніпулювати. Співробітникам "Правексу" в обов'язковому порядку наказують відвідувати збори "Посольства божого". І це не жарти. Від цього залежала їхня кар'єра в банку. Ті, хто відвідував церкву, мали платити знамениту десятину від всіх заробітків. З чуток, саме половина навару від "Посольства божого" могла йти в кишеню головному піарнику церкви – самому Черновецькому.

Пані Айвазова навіть розробила ряд "божественних" постулатів, які щодня нав'язувалися співробітникам "Правекс-банку". Його називали кодексом від "сім'ї Черновецьких". У заповідях говорилося про те, що якщо людина багата (як Черновецький і його дружина), то це "люди-напівбоги". У сенсі, що "так хоче Бог", і тому вони "природно" вищі за інших. Співробітник банку повинен безапеляційно підкорятися керівництву, тому що знову – "так хоче Господь". Робота і служіння в церкві повинні бути на першому місці – особистих проблем не існує.

Багато із залучених у секту співробітників "Правексу" не витримували такого релігійного пресингу. У них починалися психологічні проблеми. Вони починали цуратися близьких, розривати стосунки з друзями.

Продаж "Правекс-банку". Чи було це аферою, ретельно спланованою сім'єю Черновецьких? На що повелася італійська компанія, заплативши за банк близько 750 мільйонів доларів?

"Черновецький фактично в приказному порядку на той момент давав вказівки, щоб комунальні підприємства відкривали рахунки в "Правекс-банку", – говорить політик Дмитро Андрієвський.

Чи був "Правекс" мильною бульбашкою? За часів мерства Черновецького банк накачувався бюджетними грошима міста.

"Черновецький був мером і в "Правекс-банк" були переведені рахунки комунальних підприємств. І таким чином вони шантажували", – каже голова слідчої комісії Верховної Ради (2009-2012 рр.) Кирило Куліков.

Тобто фактично, банкір став мером і заробляв від грошових оборотів, які сам же, в примусовому порядку, туди направив. Скільки сотень мільйонів втратила держава, повз чиї руки пішли комунальні платежі містян?

"Через цей банк пішли великі міські гроші. А проходження великих міських грошей – це завжди банк, як кажуть, "надуває", – зазначив голова Київської міської державної адміністрації (2014 р.) Володимир Бондаренко.

Але "комбінатор" на цьому не зупинився. Потрібно було зірвати остаточний куш. "Втюхати" банк італійцям. Італійська група Intesa Sanpaolo. Заплативши в 2008 році за "Правекс-банк" 750 млн доларів, італійці планували, як мінімум, отримати дивіденди від приходу в Україну. Адже ще в 2006-му його чистий прибуток становив 83 млн грн. Однак із 2008-го до 2012 року банк нарвався на збиток у 1,3 млрд грн.

"За угоду з продажу "Правексу" жодної копійки в бюджет України не було заплачено", – говорить голова слідчої комісії Верховної Ради (2009-2012 рр.) Кирило Куліков.

Тим часом проти Леоніда Черновецького в Україні відкрили нову кримінальну справу на 30 томів, які мають розслідувати до кінця цього року.

Після арешту сина Черновецького Степана в Іспанії Леонід Черновецький пробував довести, що гроші, якими користувався син, – легальні, адже це суми, отримані від продажу "Правексу". Ось тільки одна заковика. Держава Україна не отримала нічого від багатомільйонного продажу, адже операція здійснювалась через офшорні компанії.

Про нерухоме царство Черновецького та як екс-мер Києва з родиною заробляє мільйони на квадратних метрах, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Відео Шлях Черновецького у мільйонери: розкриваємо нахабні корупційні схеми

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин