Італія опинилась на порозі фінансової кризи

Експерти вважають, що Європа не зможе допомогти Італії, якщо у країні почнеться фінансова криза.

У Люксембурзі почалися "антикризові" переговори між Італією та ЄС на тлі відновлення побоювань про те, що боргова криза може поширитися на третю за величиною економіку ЄС - Італію.

Міністр фінансів Італії Джуліо Тремонті зустрівся з головою ради міністрів фінансів країн єврозони Жаном-Клодом Юнкером після того, як італійський уряд був вимушений заплатити рекордно високі відсотки для отримання кредиту від приватних інвесторів. Також в середу, 3 серпня, прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі звернеться до парламенту з доповіддю про економічну ситуацію в країні, повідомляє ВВС.

Нагадаємо, що менше двох тижнів тому Греція отримала другий пакет фінансової допомоги від ЄС і МВФ, серед завдань якого було також попередження поширення фінансової кризи на інші країни.

Раніше Португалія і Ірландія також отримали фінансову допомогу для того, щоб вирішити свої боргові зобов'язання. Італії ж вдалося уникнути проблем з боргами, незважаючи на найбільший борг по порівнянню до ВВП в Єврозоні - 120%.

Економіка Італії удвічі більше, ніж Греції, Португалії та Ірландії разом узятих. Фахівці прогнозують, що сума пакету фінансової допомоги Італії буде такою великою, що ЄС просто не зможе собі це дозволити.

Питання боргових зобов'язань Італії з'явилося на порядку денному через політичні проблеми. Минулого місяця парламент Італії вжив заходи економії, проте тепер серед експертів виникають сумніви, чи зможе уряд здійснити ці бюджетні скорочення.

Як повідомлялось, на думку українських економістів, боргова криза країн єврозони може негативно вплинути на економіку України

Тільки експорт товарів з країни до Євросоюзу може скоротитися на 2-3% до 12,7 млрд доларів у порівнянні 14 млрд доларів у 2010 році. Імпорт при цьому скоротиться на 7% до 17,8 млрд дол. (19,1 млрд дол. у 2010 році).

Читайте також:

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Економіка Італії може обвалитися

Італійські депутати виявились найдешевшими в Європі

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: